Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Systém Fuchsia od Google běží na Pixelbooku od Lael Ophir - Já to naopak celkem chápu. Kernel Linuxu je...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 1. 2018 17:03

    Lael Ophir

    Já to naopak celkem chápu. Kernel Linuxu je dneska poměrně těžkopádný kus SW s obrovským počtem bezpečnostních problémů. Google nad to nastavit ještě svoji Javu-neJavu, SurfaceFlinger, BlueDroid atd., plus vlastní Android Framework. Výsledkem je zřejmě největší bezpečnostní katastrofa všech dob. K tomu pořád nedoběhla právní bitva s Oraclem, která může Googlu potenciálně hodně zavařit.

    Výsledkem je to že Google zkouší napsat vlastní OS, technicky novější a kvalitnější než Linux, určený zřejmě pro mobily, tablety i desktopy. Srovnejte to s MS, když psal tehdy revoluční NT. Předpokládal bych, že nové aplikace se budou psát pro nový a výrazně vylepšený framework, a staré pojedou v nějakém compatibility mode. Uvidíme jak se to Googlu bude celé dařit. Možná vyjma bitvy o mobily (která už prakticky skončila) uvidíme také bitvu o desktopy. V takovém případě si budete mít možnost vsadit na komunitou nenáviděný MS, nebo na šmíráka Google.

    Pokud jde o budoucnost Linuxu u Googlu, tak si tipnu že na serverech je v bezpečí minimálně do té doby, dokud se Fuchsia výrazně nerozšíří.