Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Systém Fuchsia od Google běží na Pixelbooku od Lael Ophir - Můžu se zeptat jak dobře ten "desktop mode"...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 1. 2018 12:52

  Lael Ophir

  Můžu se zeptat jak dobře ten "desktop mode" na Androidu funguje?

  Abych se podělil o svoji zkušenost: Ve Windows 10 Mobile se v desktop mode použije rozlišení monitoru/TV, vypadá to jako klasický desktop, místo Start Menu se zobrazuje Start Screen mobilu, a UI aplikací se za běhu výrazně předkládá, jak je vidět v druhém linku. Je to prakticky plné desktopové prostředí, dá se prostě normálně používat s klávesnicí a myší. Docking station je samozřejmě možné použít, ale v praxi není potřeba, sám ji ani nemám. Pokud má monitor/TV podporu Miracast, tak se prostě připojím bezdrátově. Pokud Miracast nemá, tak mám Miracast HDMI dongle, který strčím do TV nebo monitoru. Klávesnici a myš není problém připojit přes BT.
  http://mspoweruser.com/wp-content/uploads/2015/09/2015-09-17_07-02-10.png
  https://blogs.office.com/wp-content/uploads/2015/01/Word_UI_1992x1172.png

  Abych jen nechválil: výkon "telefonního desktopu" je v pohodě, ale jen dokud nezačnete brouzdat složitější weby. Pak začne být vidět, že to CPU tak trochu nedává. V desktopovém módu také fungují jen aplikace, které jsou psané pro Universal Windows Platform, tzn. MS Office, Remote Desktop a nějaké další, ale bohužel ne všechno. Další problém je to že jsou Windows 10 Mobile ve stavu klinické smrti, takže MS například ukončil podporu aplikace pro ten Miracast HDMI dongle. Dongle sice dál funguje, ale z telefonu neprovedu například upgrade jeho firmware nebo změnu nastavení velikosti obrazu (u některých TV se pak může stát, že je obraz přesahuje o kus mimo obrazovku).

  Jinak nevím jestli je Continuum a "desktop mode" funkce primárně pro firmy. Cílovou skupinou je podle mě hlavně rozvojový svět. V Číně, Indii a Thajsku má mobil každý taxikář, farmář a student, a je to často to nejdražší co mají. Počítač nemají, a asi nikdy mít nebudou, ale TV většinou mají. Přitom když potřebují komunikovat se státní správou, podat daňové přiznání, spočítat ekonomiku provozu, podat patentovou přihlášku, nebo se jen kouknout s rodinou na film, tak je telefonní interface prostě nedostatečný. Když na telefonu prostě stisknou na "připojit displej" a mají plný desktop, může to pro ně být veliká výhoda. Zatím tomu brání malé rozšíření technologie: TV často nemají Miracast, sada Miracast dongle + BT keyboard + BT mouse je celkem drahá, a běžně prodávané telefony nemají dostatečně dobré Continuum / "desktop mode".