Hlavní navigace

Názor ke zprávičce TDF Dashboard: vše o vývoji LibreOffice na jednom místě od bfl - Ad "Co me prekvapuje, ze hodne SW se...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 8. 2017 11:00

    bfl (neregistrovaný) ---.bredband.comhem.se

    Ad "Co me prekvapuje, ze hodne SW se povedlo vyresit jako open-source a maji nejakou kvalitu. Ale u kancelarskeho baliku se to zatim nedari. Pravdepodobne proto,ze se jedna o rozsahlejsi SW."

    Microsoft nečeká se založenýma rukama. MS Office (včetně online verze) je pro něj cash cow. Když nějaký rozšířenější software dosáhne plné kompatibility s MS Office, tak v MS přidají pár dalších vlastostí a nekompatibilita je na světě. Takhle to MS dělal desítky let a vždy to fungovalo. LibreOffice udělala chybu, že si kompatibilitu stanovila jako prioritu. Místo toho se měla soustředit na implementaci vlastností, které uživatelé od kancelářského balíku očekávají. Současná situace je taková, že LibreOffice nemá ani kompatibilitu ani použitelnost. A přitom mohla mít aspoň tu použitelnost.

    Nicméně je třeba vidět, že vývoj kancelářského softwaru není levná záležitost. Kromě nepadajícího, intuitivního a rychlého GUI uživatelé chtějí kontrolu gramatiky, kvalitní fonty, kvalitní renderování fontů, ... V tomhle směru LibreOffice vždy pokulhávala.