Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce TomTom je již dostupný v Google Play od mirek-praha - Ahoj lidičky, mám osobní zkušenosti s off-line navigací...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 10. 2012 21:22

  mirek-praha (neregistrovaný) ---.252.broadband17.iol.cz

  Ahoj lidičky, mám osobní zkušenosti s off-line navigací Navigon, Sygic a on-line navigací Google. Musím říct, že nejlepší je (dle mého) Sygic. Má velmi příjemné zobrazení, má intuitivní ovládání, umožňuje stažení jen mapy té země, kterou potřebujete (bez nutnosti stahovat mapy celé evropy za 1500,- Kč o velikosti 3,31 GB ???!!!!) a kromě toho stojí POUZE 800,- Kč s mapovými podklady pro celou Evropu s doživotní aktualizací map 2x ročně (už prý nejen na jeden telefon, ale i na další telefony). Berte to tak, že TOM-TOMu ujel vlak a místo toho, aby stáhl androiďáky od konkurence, tak je odradil šílenou cenou, šíleným objemem velikosti dat pro mapy, a věřím, že budou z lidí stále tahat peníze, což se nedá se Sygicem vůbec srovnat. Sygic mě letos naprosto v pohodě a spolehlivě dovedl z ČR, přes Německo a Rarkousko na dovolenou do Itálie. Ať se jdou vycpat. A to prý těch 1.500,- Kč je pouze zaváděcí cena, která bude s nejvyšší pravděpodobností ještě navýšena. Jsou mimo, z čehož nemám vůbec radost a i když mám Sygic, tak jsem všem hlásil, že až přijde Tom-Tom, tak nebudu váhat ani vteřinu, ale po tom, co jsem si jen během dneška vygooglil, tak musím s politováním konstatovat, že TOM-TOM ani náhodou.

  DODATEK:
  Program je optimalizovaný pouze na WVGA rozlišení 480 × 800 pixelů, namísto na HD (1280 × 720 px), kterým disponují nejvýkonnější telefony na trhu (V mém případě se v Google Play, protože žádný starší mobil s WVGA nevlastním, zobrazí hláška, že aplikace je se všemi mými zařízeními (tablety/smar­tphony) nekompatibilní This app is incompatible with all of your devices).

  Na tom TOMTOM rychle musí zapracovat. Nejideálnější bude, aby aplikaci co nejrychleji aktualizoval, jinak si zadělá na pořádnou ostudu.

 • 6. 10. 2012 8:01

  ajznboňák (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  mám osobní zkušenosti s off-line navigací Navigon
  -mě zase Tomtom vyhovuje

  Sygic mě letos naprosto v pohodě a spolehlivě dovedl z ČR, přes Německo a Rarkousko na dovolenou do Itálie
  -To je snad samozřejmost, že sw/hw funguje. Tomtom funguje taky!

  velikosti 3,31 GB ???!!!!
  -no a? paměťové karty jsou za hubičku, neřeším

  umožňuje stažení jen mapy té země, kterou potřebujete
  -např. celou evropu. Neřeším nějaké pidistáty, nevím, kam mě firma pošle.

  (bez nutnosti stahovat mapy celé evropy za 1500
  -cena je diskutabilní, místo kritizování bys mohl uvést srovnání kolik stojí mapy evropy: Tomtom, Hugo, Medion, Sygic. Jak sem napsal již jednou, jednotlivý státy evropy neřeším, nevím, kam mě firma pošle v budoucnu.

 • 8. 10. 2012 2:13

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz

  Online navigace mají velmi omezené použití jak v případě absence mobilního signálu, tak na roamingu. Offline navigace je samozřejmě daleko lepší. TomTom je drahý, ale je to špička v oboru. Má profily tras (Ječná v Praze je ve všední dny ve špičce špatně průjezdná, přes noc dobře průjezdná - tohle pro všechny silnice), dopravní informace (uzavírka na dálnici, ale i informace o kolonách na objížďkách), radary včetně těch dočasně umístěných atd. Sygic jsem nezkoušel. Navigon používám na Windows Phone, a vyjma absence dopravních informací pro ČR jsem v podstatě spokojený. Preferoval bych TomTom, ale pro WP zatím není k dispozici.
  Aktualizace map je dnes samozřejmostí u většiny dodavatelů, včetně TomTomu a Navigonu.