Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Torvaldsova kritička končí s Linuxem. Vadí jí hrubá komunita od Inkvizitor - V tom blogpostu se vyjadřuje klidně a neagresivně,...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2015 17:35

    Inkvizitor (neregistrovaný) 62.168.12.---

    V tom blogpostu se vyjadřuje klidně a neagresivně, na druhou stranu jsem tam nenašel jediný příklad postu, který ji osobně urazil a mlhavé narážky na "sexistické a homofobní vtípky" opravdu nechápu.

    Asi jsem nedorostl do ideální podoby moderního světoobčana, který má rád všechno a všechny a většinu svého času řeší, jak neříct něco, co někoho dalšího neurazí. Pokud půjdu jako muslim na křesťanské fórum, musím očekávat, že Mohameda všichni berou jako falešného proroka a že to občas někdo zmíní (podobně tam asi nebude mnoho pochopení pro uctívání Šivy a teorii reinkarnace). Když půjdu na fórum mamin o miminech jako chlap, budu čekat, že se tam sem tam objeví nějaká nelichotivá generalizace směrem k mužskému pokolení. No a když někdo vstoupí do domény chlapů, navíc často méně socializovaných nebo sexuálně frustrovaných, dá se čekat, že se tam budou objevovat "sexistické a homofobní vtípky". Že to chápu správcové a že za každpou narážku nemíní někoho mlátit po prstech, mi přijde potom docela pochopitelné a divím se, že se tomu někdo diví.

    Jinými slovy, pokud někde panuje šikana nebo je někdo vystaven osobním útokům, určitě to je téma. Když někdo občas utrousí něco nehezkého o nějaké skupině, dá se to snad pořád ještě přežít bez aféry a spíš pracovat na své vlastní odolnosti. Upřímně se děsím glajchšaltace globálního veřejného prostoru, ke kterému už spíš rychle a jistě dochází.