Hlavní navigace

Názor ke zprávičce TrueOS přechází na OpenRC od Jarda_P - Systém, kde si každý může donekonečna "vybírat" každou...

 • 25. 1. 2017 13:03

  Jarda_P

  Systém, kde si každý může donekonečna "vybírat" každou jednotlivou komponentu znamená, že vývojář nemůže absolutně nic předpokládat a každá aplikace je tak vlastně OS sám pro sebe.

  Tohle by se dalo rici o nejakych aplikacich, ktere bezi jako daemon v systemu. Jenze situace je takova, ze za chvili bez systemd nepobezi ani piskvorky. Ale tesi me, ze systemd usetri strasne moc prace s psanim par shell skriptu lidem, kteri napriklad napisi databazi s kodem 15 km dlouhym. Tech 100 radky v bashi by uz asi nezvladli.

  Výsledek je pak ta nechutná slátanina, jakou známe, kde člověk musí neustále řešit, proč v aplikaci A nejde zvuk, když funguje v aplikace B, proč má aplikace C totálně podělané fonty,

  Ano, tohle se diky systemd urcite zlepsi. Jen by me zajimalo, jestli za vase problemy se zvukem nemuze Pulse Audio od tehoz geialniho umelce.

  proč se služba D nerozběhne pro probuzení z hibernace atd.

  Ano, jiste i na toto je systemd zazracnym lekem. Kdyz se sluzba neprobudi s obycehnym initem v bile krabici s cernym potiskem, tak se urcite probudi se systemd, s duhou na krabici a granulemi Poetteringova genia, ktere odstrani kazdy problem s ospalou sluzbou.