Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ubuntu 13.04: nejméně paměti žerou E17 a LXDE od SpookY - Je pěkné, že LXDE je lehké a nenáročné,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 5. 2013 15:24

  SpookY (neregistrovaný) ---.unet.cz

  Je pěkné, že LXDE je lehké a nenáročné, nicméně je třeba také nahlas říct, že to je normální holobyt. A ten zbytek ukazuje v jakém srabu se nachází linuxový desktop.

  Posledních 7 let byla pro linuxový desktop katastrofa. Měli jsme v mainstreamu dvě stabilní prostředí, dneska jich máme sedm (KDE, GNOME, Cinanmon, Unity, MATE, XFCE, LXDE) a všechny jsou něčím pokažené.

  Začalo to Vista-like zprzněním KDE na verzi 4. KDE4 je prostě překombinované a nepohodlné. Nastavit jde všechno, ale nic pořádně. A to byl jen slabý odvar. Tehdy jsem utekl od KDE na Gnome2.

  Skutečný průser přišel s GnomesHellem. Gnome3 je k ničemu, Unity za trest a Cinnamon na zlost... prostředí kde se nic nedá nastavit a je to jako pro autisty. Vývojáři by měli přestat chlastat a fetovat.

  Pro konzervativního uživatele zůstalo fakt jen to Xfce. Případně Mate. LXDE si sice bere málo, ale na práci to není. Máme další - E17, Fluxbox, Awesome a další, ale z nich se mainstream asi nestane a použitelné taky moc nejsou.

  Utekl jsem na Xfce a doufám, že ho taky nezprasí. Kdybych v něm nemusel nahradit Thunar za Caju/Nemo, tak by byl použitelný i v základu.