Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Ubuntu 13.04: nejméně paměti žerou E17 a LXDE od SpookY - Je pěkné, že LXDE je lehké a nenáročné,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 5. 2013 15:24

  SpookY (neregistrovaný) ---.unet.cz

  Je pěkné, že LXDE je lehké a nenáročné, nicméně je třeba také nahlas říct, že to je normální holobyt. A ten zbytek ukazuje v jakém srabu se nachází linuxový desktop.

  Posledních 7 let byla pro linuxový desktop katastrofa. Měli jsme v mainstreamu dvě stabilní prostředí, dneska jich máme sedm (KDE, GNOME, Cinanmon, Unity, MATE, XFCE, LXDE) a všechny jsou něčím pokažené.

  Začalo to Vista-like zprzněním KDE na verzi 4. KDE4 je prostě překombinované a nepohodlné. Nastavit jde všechno, ale nic pořádně. A to byl jen slabý odvar. Tehdy jsem utekl od KDE na Gnome2.

  Skutečný průser přišel s GnomesHellem. Gnome3 je k ničemu, Unity za trest a Cinnamon na zlost... prostředí kde se nic nedá nastavit a je to jako pro autisty. Vývojáři by měli přestat chlastat a fetovat.

  Pro konzervativního uživatele zůstalo fakt jen to Xfce. Případně Mate. LXDE si sice bere málo, ale na práci to není. Máme další - E17, Fluxbox, Awesome a další, ale z nich se mainstream asi nestane a použitelné taky moc nejsou.

  Utekl jsem na Xfce a doufám, že ho taky nezprasí. Kdybych v něm nemusel nahradit Thunar za Caju/Nemo, tak by byl použitelný i v základu.

 • 10. 5. 2013 18:29

  nasson (neregistrovaný) 2002:9ec2:c4--:----:----:----:----:----

  Zajimalo by me, co vam chybi v LXDE, ale nasel jste to v Xfce. Ja sel opacnou cestou z Xfce (roky pouzivani) -> fluxbox -> momentalne stridani LXDE a Fluxboxu (bohuzel v OpenBoxu nedokazu nastavit nektere veci, ktere mam ve Fluxboxu, ale zase je to uz pripravene prostredi, takze u PC, kde nebyvam moc - LXDE, u sveho PC - Fluxbox). Je fakt, ze v Lubuntu mi pravidelne vyskakuje nejaka chybova hlaska o spadnuti LXPanelu (staci odkliknout). Zato v Xubuntu mi padal rovnou spravce oken (naprava pres terminal).

 • 10. 5. 2013 19:00

  al (neregistrovaný) ---.3.sdl.core.ttnet.cz

  Mně se to tak hrozné nezdá. Bez problémů a ke své spokojenosti používám v práci i doma už léta KDE (teď zrovna 4.10.2). Udělám v něm všechno, co potřebuju a vypadá dobře. Gnome se mi nikdy nelíbilo a Unity mi připadá příliš jednoduché.

 • 11. 5. 2013 16:16

  golf (neregistrovaný) ---.branr.net-connect.cz

  LXDE si sice bere málo, ale na práci to není.

  Proč?

  Já používám Xfce a Lxde. Mojí ženě jsem na starém notebooku, kde jí to s windows už moc nešlo dal Debian s LXDE a Xfce a dlouho přemýšlel, které jí dát jako výchozí.

  Mně u LXDE zatím vadí jen to, že si nepamatuje předchozí sezení a neumí při přihlášení spustit programy, které byly spuštěny při posledním odhlášení. nebo jsem aspoň nezjistil, jak to udělat.

  Jinak jsem v LXDE nastavil vše potřebné, stejně jako v Xfce. A zatím se žádný další problém nevyskytl.

  U Xfce mi občas spadne windows manažer a musím jej znova spouštět (xfwm4), trochu mi to vadí, ale už jsem si zvykl.

  Tak by mne zajímalo, co vám na LXDE chybí. Díky.

 • 18. 6. 2013 14:53

  Pavel (neregistrovaný) ---.ludik.cz

  Nejlepší způsob jak nastavit Unity je program Ubuntu tweak. Bez něho by jsem už asi přecházel na jiné prostředí.

 • 28. 1. 2014 12:35

  uplnej vypatlanec (neregistrovaný) ---.162.broadband16.iol.cz

  topra cestyn