Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ubuntu 6.06 Christian Edition 1.1 od anonym - Aha. Už chápu v čem je jádro sporu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 8. 2006 21:17

  bez přezdívky
  Aha. Už chápu v čem je jádro sporu - zamlžil jsem to já. Nebudu reagovat na text, ale vysvětlím svůj pohled, ze kterého by to mělo vyplynout.

  Samozřejmě si nemyslím, že morálku přinášejí jen křesťani, ale že morálka pochází od Boha tedy (vnitřní život, pocity, psychika, ale především svědomí to všechno pochází od Boha) a tyto věci mají od Boha i ti lidi, kteří v Něho nevěří - tedy i jiná ("starší") náboženství. Boží morálka je daleko hlubší než jen co je na papíře a dá se poznávat jen poznáváním Boha. Jenže tyto věci se také dají docela slušně utlačovat a to právě problém nás lidí - máme to prostě v krvi. U ateistů je navíc problém ten, že nevěří v existenci Boha a tak mají poznávání stížené. Dejme tomu, že humanista je ten, který svoje svědomí utlačuje méně (v určité oblasti). Více morálky pak budou do společnosti přinášet lidé, kteří Boha hledají (což vždycky křesťani nedělají), což je u ateistů méně pravděpodobné. Poznávání Boha neznamená jen číst Bibli apod. ale pravdivě se ptát na svůj život.

  Všechny ty věci, které popisuješ jsou zbytky Božího působení v lidech.
  Pokud byli křesťani blízko Boha a to díky Bohu bylo většinu času, tak do společnosti přinášeli velmi dobré věci: odpouštění, svobodu apod. a často za to pokládali život. To jejich svědectví bylo tak silné, že obrátilo celý západ. To co tady bylo před tím, tak nebylo moc veselé. Ale jamile se dostalo křesťanství ve středověku k moci, tak mělo utrum s hledáním Boha :(. Ale ten původní vliv ještě pořád doznívá. Tak jsem to myslel. Ať chceme nebo nechceme všechno tady je křesťanské. Jen třeba dnešní datum: 2006 po narození Krista. Jsem přesvědčen, že kdyby tady celou dobu byl ateismus, že by tady tak veselo nebylo.
  Sorry, že jsem to předtím nenapsal tak přesněji.