Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ubuntu 6.06 Christian Edition 1.1 od Miloš - Říkáš že evoluce není dokázaná. Zřejmě na rozdíl...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 8. 2006 14:13

  Miloš (neregistrovaný)
  Říkáš že evoluce není dokázaná. Zřejmě na rozdíl od stvoření, které dokázané je, že?

  Když jsi studoval, tak jsi asi opravdu studoval proto abys měl lepší práci, čili ze sobecko-materiálních (nekřesťanských) pohnutek, a nepochopil jsi jak funguje věda. Věda totiž nikdy neví nic jistě, jen z 90%, a vždy je co doplnit, nejen v evoluční teorii (asi narážíš na chybějící články apod.), ale úplně v každém oboru vědy.

  Například Einstein nevyvrátil Newtonovy poznatky. Jen je zpřesnil pro velmi velké rychlosti. Tím práci Newtona nevyvrátil. Takto funguje věda v naprosté většině případů, a občas tak nefunguje, pak je to průšvih a musí se část domnělého pokroku odřezat jako shnilá větev. Občas si taky nějaký vědec něco vymyslí. Takové odříznutí shnilé větve se dělá bez sentimentality a rychle, ne jako u církve stovky a tisíce let.

  Věda má pro evoluci mnohem, mnohem víc důkazů než křesťané pro její neexistenci.

  Popírači evoluce z řad Jehovistů mi jednou do očí tvrdili, že dnešní savci žili pohromadě s dinosaury. Namítl jsem, že se v jedné geologické vrstvě nikdy nenašly kosti králíka a dinosaura. Víš co mi řekli? Řekli mi že se určitě našly a mockrát, ale "když takový vědec něco takového najde, tak ho ani nenapadne že to znamená popření evoluce, nebo to prostě zatají." A skutečně si byli jistí, že takto funguje věda. Podle sebe soudím tebe. Další diskusi s nimi jsem považoval za ztrátu času.

  Nevadí mi že věříš v boha/Boha, ale je odpudivé jak nevěřícím podsouváš morální zkaženost nebo neschopnost dodržovat morální zásady. Takhle nezískáš pro svůj klub žádné spojence.