Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ubuntu 6.06 Christian Edition 1.1 od Karel - Pokud přistoupím na váš názor, že ateisté mají...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 8. 2006 16:48

  Karel (neregistrovaný)
  Pokud přistoupím na váš názor, že ateisté mají křesťanské zásady, pak musím dodat, že i budhistické zásady, zásady islámu, zásady antického polytheismu atd. Řečeno jinak, u ateistů lze nalézt běžně zásady, které jsou společné všem primárně nekonfliktním náboženstvím.

  A že nemají důvod křesťanské zásady dodržovat? No to je snad dobře, v bibli je tolik smrtelných hříchů, že podle křesťanských zásad by musel každý kdo je uznává vyvraždit desetinu téhle republiky (kupodivu když hřeší ateista, nemusí ho křesťan potrestat, ale když zhřeší křesťan, musí ho ostatní křesťané potrestat - a pak se teprve ukáže, jak krutá a nemilosrdná bible i celé křesťanství je).

  Ateista má pro morálku stejně dobrý důvod jako křesťan nebo muslim - životní zkušenost a rozum (ať ho jím obdařil bůh, alláh, vesmírní lidé nebo megagalaktická housenka).

  A opět - toto téma je velice konfliktní, nemá řešení (já sám ho ani nehledám, pouze toleruji a chci být tolerován, nikoliv urážen coby "méněcenný") a vůbec nepatří na Root.cz