Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ubuntu 6.06 Christian Edition 1.1 od Karel - "Nevím jestli někde křesťanství násilím zvítězilo, ale nemohu...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 8. 2006 17:03

    Karel (neregistrovaný)
    "Nevím jestli někde křesťanství násilím zvítězilo, ale nemohu si takový příklad vybavit. Tím netvrdím, že o to nebyly pokusy, ale křesťanství tam nezvítězilo."

    Příklad? Země koruny české. Podmínkou udělení dědičného královského titulu byla konverze ke křesťanství. No tak se tedy oficiálně konvertovalo, někdo se pokřtil a vše zůstalo při starém. Sice pasivní násilí, ale přesto. Nebýt konverze, nebylo by českého krále a tedy ani uznaného vládce. A prakticky kdokoliv by mohl na českou zem zaútočit beztrestně. Jakmile měly čechy krále uznaného a pomazaného papežem, byl útok proti naší zemi rázem politicky těžší.

    A jednoduchou kontrolou kdy se to stalo se dá zjistit, že u nás křesťanství nemá ani tisíciletou tradici. A obdobné je to i v západní evropě. Křesťanství provází lidstvo jen zlomkem doby jeho existence a ne zrovna tím největlejším. Na tom, zda je křesťanství původcem zla středověku nebo jeho jediným světlým bodem se lidstvo neshodne. Ono to totiž bylo každým rokem a v každém městě/vesnici jinak.