Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Účinnost bezdrátového nabíjení od Miroslav Šilhavý - kto tvrdí, že sa na takéto radikálne zmenené...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 8. 2020 10:49

  Miroslav Šilhavý

  kto tvrdí, že sa na takéto radikálne zmenené podmienky dá adaptovať bez následkov na zdraví, jednoducho nemá pravdu

  Já jen že zapomínáte, že i ty lékaře, i všechno, co kolem sebe máte, je z části dáno právě tím, že člověk našel nové cesty. Nemůžete mít 100% přírodní biorytmus a zároveň současnou civilizaci. V přírodě byste už byl sešlý stařec na konci produktivního věku. Pak byste možná raději vyměnil trochu spánku za to, abyste si vybudoval teplé obydlí a nahromadil zásoby na zimu, protože pak byste viděl, že tím získáte další roky života.

  Na Vaše zdraví ve dne, v noci pracují lékaři, energetici, vodohospodáři, bezpečnostní složky, i systémoví administrátoři. Nezávadné potraviny k Vám cestují v noci, v noci se vybalují do regálů. Pekař si ukrajuje ze spánku, abyste se zdravě nasnídal.

  Dnešní evoluční kroky nejsou tak jednoduše viditelné, jako je vidíme sesumarizované v učebnici dějepisu, v kapitolách od prvobytně pospolné společnosti, ale jsou. Důkazem ale může být prodlužování délky života i zvyšování kvality života v postproduktivním věku.

  Nic proti zkoumání melatoninu a cirkadiánnímu cylku, ale v celkové evoluci je to jen jedno vybrané zrnko písku v poušti dalších faktorů.

  10. 8. 2020, 10:52 editováno autorem komentáře