Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Účinnost bezdrátového nabíjení od Miroslav Šilhavý - melatonín je okrem regulátora spánku aj silný antioxidant,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 8. 2020 19:33

  Miroslav Šilhavý

  melatonín je okrem regulátora spánku aj silný antioxidant, ktorý znižuje riziko rakoviny spôsobenej voľnými radikálmi a pôsobí aj na imunitný systém

  Ach jo, reklmaní žrout. Antioxidanty pravděpodobně snižují riziko rozvoje určitých druhů bujení. Mimochodem, existují i studie, které zkoumají, že jiné typy rakoviny naopak podporují (antioxidační účinky chrání jak zdravou buňku, tak i tu rakovinnou). V obou případech jde však jen o malilinkaté procentíčko vlivu a jen na některé typy rakoviny. V součtu je to prakticky nula. Rakovina má hlavní příčiny: 1) dnes medicína zajišťuje, že každý má nárok dožít se své vlastní rakoviny (délka života), 2) predispozice, 3) silná expozice některým vlivům (kuřáci, azbest, některé druhy záření).

  Chápu (ne, vlastně nechápu), že některým to splývá do jednoho. Ionizující záření je stejně neviditelné, jako to, co vysílá mobil - tak to "asi" funguje stejně. Když azbest poškodí buňku, tak "antioxidant" ji spraví. Žreci reklam strachu vždy byli, jsou a budou. Dnes nechodíme za kořenářkami, dnes hledáme šarlatány ve vědě.

  Klidně si tak žijte, dobrý spánek je přinejmenším příjemný a přináší dobrou náladu. Budu Vám ho i závidět (sám buďto větrám, nebo neslyším tramvaje). Jen ty moudra číst je strašný.