Hlavní navigace

Útočníci se zaměřují na zálohovací úložiště a vynucují si tím zaplacení výkupného

24. 5. 2023

Sdílet

Hacker a peníze ransomware Autor: Depositphotos

Organizace všech velikostí se stále častěji stávají oběťmi ransomwarových útoků a nedostatečně se proti této rostoucí kybernetické hrozbě chrání. Podle nových zjištění studie Veeam 2023 Ransomware Trends Report budou v důsledku ransomwarových útoků zasažena téměř všechna (více než 80 %) data jedné ze sedmi organizací, což poukazuje na značnou mezeru v ochraně.

Společnost Veeam Software zjistila, že útočníci se při kybernetických útocích téměř vždy (ve více než 93 % případů) zaměřují na zálohy a v 75 % případů úspěšně oslabují schopnost obnovy svých obětí, což posiluje důležitost neměnnosti a izolování dat pro zajištění ochrany zálohovacích úložišť.

Studie sdílí poznatky od 1 200 zasažených organizací a z téměř 3 000 kybernetických útoků. Průzkum zkoumá klíčové poznatky z těchto incidentů, jejich dopad na prostředí IT a přijaté nebo potřebné kroky k zavedení strategií ochrany dat, které podnikům zajistí odolnost. Naše studie ukazuje, že dnes nejde o to, zda se vaše organizace stane terčem kybernetického útoku, ale jak často. Přestože zabezpečení a prevence jsou i nadále důležité, je nezbytné, aby se každá organizace zaměřila na schopnost rychlého zotavení zvýšením své odolnosti, říká Danny Allan, technický ředitel společnosti Veeam. Musíme zajistit účinnou připravenost na ransomware tím, že se zaměříme na základní věci, včetně důkladných bezpečnostních opatření, testování původních dat i záloh, zajištění odolnosti zálohovacích řešení a souladu mezi zálohovacími a kybernetickými týmy pro jednotný postoj.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?