Hlavní navigace

Názor ke zprávičce V USA včera nefungovala burza a nelétala letadla od Lael Ophir - Vyjádření NYSE: The outage was caused by a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 7. 2015 15:21

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Vyjádření NYSE: The outage was caused by a “configuration problem in our system that needed fixing,” NYSE president Tom Farley has told CNBC, but adds: “whether that came up as a result of an update is premature” to say. Z toho těžko říct, jestli šlo o problém související s OS nebo s aplikací.
  http://www.theguardian.com/business/live/2015/jul/08/new-york-stock-exchange-wall-street

  MS má case studies týkající se Sharepointu a webu United Airlines. Současný problém byl údajně způsobený routerem. An issue with a router degraded network connectivity for various applications, causing this morning’s operational disruption. We fixed the router issue, which is enabling us to restore normal functions. Nevím jaké routery používají, jestli byla příčina v HW nebo SW, natož jestli v SW daného výrobce nebo v OS.
  http://www.theregister.co.uk/2015/07/08/router_failure_united_airlines_flights/

  A z toho plyne to co obyčejně: kdo hned křičí "nefunguje jim to, protože běží na operačním systému X", tak neví o čem mluví, protože svět je daleko složitější.