Hlavní navigace

Názor ke zprávičce V USA včera nefungovala burza a nelétala letadla od Lael Ophir - Ad routery s Widlema se delaly - máte...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 7. 2015 21:34

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

    Ad routery s Widlema se delaly - máte pravdu, domácí routery na Windows CE stavěla například společnost Marvell Technology Group. Problém byl v tom, že MS chtěl za Windows CE peníze, kdežto Linux je zdarma. Těch 5-10 USD za licenci se mohlo MS zdát jako celkem dobrá cena, jenže když dnes domácí routery stojí od 22 USD, tak to výrobci určitě dost lezlo do peněz.

    Ad se MS snazil prosadit s nejakym routovacim softem pro widloservery - konkrétně Microsoft Proxy Server, Microsoft Internet Security and Acceleration Server a Microsoft Forefront Threat Management Gateway. Je to jeden produkt, postupně přejmenovávaný. Znám pár velkých firem, které Microsoft Forefront TMG používají. Je to komfortní a spolehlivé řešení. Na trhu se ale zjevně neuchytilo, MS produkt ukončil. Zákazníci preferují dedikovanou krabici, a nikoliv SW běžící na běžném serveru. To nakonec zjistili i další, třeba takový Symantec, kterému postupně propadly tržby.