Ad routery s Widlema se delaly - máte pravdu, domácí routery na Windows CE stavěla například společnost Marvell Technology Group. Problém byl v tom, že MS chtěl za Windows CE peníze, kdežto Linux je zdarma. Těch 5-10 USD za licenci se mohlo MS zdát jako celkem dobrá cena, jenže když dnes domácí routery stojí od 22 USD, tak to výrobci určitě dost lezlo do peněz.
Ad se MS snazil prosadit s nejakym routovacim softem pro widloservery - konkrétně Microsoft Proxy Server, Microsoft Internet Security and Acceleration Server a Microsoft Forefront Threat Management Gateway. Je to jeden produkt, postupně přejmenovávaný. Znám pár velkých firem, které Microsoft Forefront TMG používají. Je to komfortní a spolehlivé řešení. Na trhu se ale zjevně neuchytilo, MS produkt ukončil. Zákazníci preferují dedikovanou krabici, a nikoliv SW běžící na běžném serveru. To nakonec zjistili i další, třeba takový Symantec, kterému postupně propadly tržby.
Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.