Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ve Francii navrhují blokovat TOR a veřejné Wi-Fi od František Koudelka - Ne tak docela, spousta techniky přibyla až za...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 12. 2015 11:21

  František Koudelka (neregistrovaný) 178.17.92.---

  Ne tak docela, spousta techniky přibyla až za války. Podívej se s jakými tanky válku začínali, na počátku války využívali ve velkém československé tanky a děla.

  Maginotovu linii hlavně obešel, navíc koncept opevnění vycházel ze zkušeností vz WW1, přičemž WW2 začal s taktikou blitzkriegu, díky které se vyhnul poziční válce a mohl obsadit velké území a prakticky západu na dlouho zabránit v jakékoli ofenzivě.

  Pokud by byl Hitler se svými požadavky vyfuckován a nebylo by před ním ustupováno nejprve diplomaticky a pak vojensky, neobsadil by toho tolik. Západ jakoby naprosto netušil jakou technikou disponuje a ani se nezajímal o porušování Versailské dohody.

  Pokud by Hitler nebyl posedlý raketovým programem, megalomansky velkými kanony (leopold gustav) a tanky (maus), nebo tím, že naprosto postrádal těžké bombardéry, bylo vše jinak.

  Zkrátka: historie se opakuje, jen ted neni ustupovano Hitlerovi, ale muslimakum a valka neni vedena strategii valky predchozi (ani zakopy, ani blitzkrieg, ani obsazeni uzemi armadou), ale strategii valky budouci (asymetricky konflikt na partyzanske bazi)