Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Videa z instalací operačních systémů od Milan Keršláger - Instalátor Debianu byl/je hrozný, až příšerný. Nelogičnosti na...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 6. 2006 15:35

    Milan Keršláger
    Instalátor Debianu byl/je hrozný, až příšerný. Nelogičnosti na každém kroku, pokud to chcete hodnotit (psal jsem však, že to je ale velmi zvláštní hledisko hodnocení OS). Vývojáři Debianu to vědí a práce na kvalitnějším instalátoru pokračují (i když hlemýždím tempem, jak jsem se naposledy díval), takže není potřeba zde dokazovat, jak je ten Debianí instalátor vlastně úžasný.

    Kromě toho tendence je taková, že instalátor má být maximálně jednoduchý a další nastavení by už mělo být v režii standardních administračních nástrojů systému. Minimalizuje se tak velikost instalátoru i počet jeho chyb. Kromě toho se minimalizuje zbytečně duplikovaná práce (výběry, instalace, aktualizace atp). Také je evidentní tendence využívat na programování instalátorů nějaký skriptovací jazyk (Python, Perl atp), protože to usnadňuje spolupráci více lidí a zasílání patchů (kód je jednodušší).