Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vietnamská vláda používá Linux od Lael Ophir - LOL. Víte, kolik existuje pro Windows účetního a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 1. 2009 18:18

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  LOL. Víte, kolik existuje pro Windows účetního a dalšího ekonomického SW? A vy si naivně myslíte, že jeden WinStrom 10 (který navíc na Linuxu neumí mzdy) to řeší. Ono to opravdu není o tom, že si odškrtnete "tak to účto umíme taky". To je jako kdybyste do státu bosých přivezl jeden model pantoflí, a tvrdil, že jsou na tom s botami stejně, jako u nás (aneb boty odškrtnuty, umíme je).

  Ano, Photoshop CS2 funguje pod Wine, odškrtnuto. CS3 nefunguje, CS4 také ne, ale CS2 ano. Tedy funguje... Jako všechno na Linuxu funguje napůl. Neopravených bugů je nyní hlášeno 53, na další zřejmě přijdete po pár minutách používání. A jak to bude vypadat s color managementem, skenováním, skenováním diáků atd., to asi neví vůbec nikdo. Řekl vám už také někdo, že Wine implementuje (k dnešnímu dni) jen 65% Win32 API? Ono Win32 API vrací při úspěšném volání nulu (ERROR_SUCCESS), takže když něco není implementované, tak se prostě vrátí nula, a spoléhá se na to, že aplikace to volání moc nepotřebovala :). No ale zase si máte co odškrtnout, že? Psal jste něco jako kiš-kiš? Hmm.
  http://bugs.winehq.org/buglist.cgi?short_desc_type=allwordssubstr&short_desc=Photoshop
  http://www.winehq.org/winapi_stats

  Souhlasím, že kdyby uživatelé aplikace nekradli, asi by používali jiné aplikace. V poslední době se situace naštěstí zlepšuje, mimo jiné s tlakem MS. Dnes má legální operační systém velká většina lidí (OEM verzi koupí s počítačem), a MS Office je tak levný, že jeho prodeje lámou všechny rekordy. Corel má verzi pro studenty a domácnosti, a další firmy se přidávají. Na druhé straně je s aktivacemi SW daleko obtížnější SW krást, zvláště když vezmete v úvahu problém aktualizací, a promoření cracků a keygenů malwarem.