Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vietnamská vláda používá Linux od Lael Ophir - Vietnamci nejsou méněcenným národem či etnikem, nikde o...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 1. 2009 19:08

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  Vietnamci nejsou méněcenným národem či etnikem, nikde o tom nepadlo ani slovo. Ovšem počítače jsou u nich rozšířené méně než v Evropě, mají nižší vzdělanost, 10% populace je negramotných, 55% procent obyvatelstva pracuje v zemědělství (tj. dřou na poli). Něco mi říká, že se z nich za půl roku nestane národ unixových guru.

  Á, už si na vás vzpomínám. Nejste vy ten trapný tvor, co sem vždy napíše v azbuce něco typu "zdravím leala", a myslí si, jak je hrozně vtipný? Po přečtení vašeho příspěvku mám dojem, že byste se měl jít... :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)... totiž léčit.

  Já nevím, co vám na vašem zemědělském náčiní nefunguje, ale zato vím, že byste si měl dát ránu rýčem do hlavy, abyste se probral. Čistě pro informaci vietnamci používají anglickou verzi Windows s doinstalovaným Language Interface Packem. Bez ohledu na jazyk ale není důvod, aby dnešní Windows neotevřely soubor, který má Unicode znaky v názvu. A makra v Excelu jsou mezi národními verzemi přenositelné. Zkuste si to - uložte si dokument Excelu s makry v anglické verzi Excelu, a otevřete ho v české verzi (případně naopak).

  Vůbec nepochybuji, že nesmyslů be zmrknutí oka vyhrabere dlouhou řadu. Můžete toho ušetřit mě i ostatní, a nebude to nikomu na újmu.