Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vietnamská vláda používá Linux od Lael Ophir - Jsou dva základní modely prodeje. Jednou možností je...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2009 18:25

    Lael Ophir (neregistrovaný)
    Jsou dva základní modely prodeje. Jednou možností je levně prodávat obrovskou spoustu něčeho, co jednou vyrobíte či nastavíte. Tohle předvedli H. Ford, Mc Donald's, Microsoft, a řada dalších. Výdělek na kusu je malý, ale počet kusů obrovský, a na konci čeká hromada peněz. Výhodou je, že se o zákanzíka nemusíte moc starat, nevýhodou opruz s velkým množstvím zákazníků.
    Druhou možností je prodávat malé množství za vysokou cenu. To dělají Yves Saint Laurent, Lexus, Infiniti, Prada, Vertu a další. Prodaných kusů je relativně málo, ovšem výdělek na každém kusu je vysoký. Nemusíte se mazat s hromadami zákazníků, ovšem zase očekávají špičkovou kvalitu, servis, goodwill atd.

    Mám za to, že díry na trhu se zpravidla plní na obou krajích téhle škály, ne uprostřed. Tedy alespoň pokud chcete dobrý hospodářský výsledek. Zkušenost mě naučila se také orientovat na ten highendový konec škály.