Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Vir ze systému Windows pod Wine od greatlama - Ono je asi mnohem jednodussi, nez se snazit...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2009 11:38

  greatlama (neregistrovaný) ---.unicontrols.cz

  Ono je asi mnohem jednodussi, nez se snazit rozbehnout ,,vir'' pres wine si ho napsat primo v shelu (kdyz uz vam ho ten uzivatel je ochoten pustit)

  H.

 • 26. 10. 2009 22:24

  ventYl (neregistrovaný) ---.191.82.250.o2inet.sk

  spustanie virusov pod wine nie je o tom, kto co spusti a ako lahko sa da virusu zbavit, ale je to cistocira demonstracia kompletnosti a vernosti implementacie wine api.

  nie je to vobec nova myslienka, (ne)podpora behu virusov sa riesila uz davno. ci sa ma wine api spravit presne podla specifikacie a nepriestrelne (co by znemoznilo beh niektorych programov, ktore tieto nezhody implementacie a referencneho manualu vyuzivaju, okrem ineho aj virusov), alebo presne skumat chovanie roznych verzii API windowsu a tieto malfunkcie napodobnovat.

 • 26. 10. 2009 22:37

  BLEK. (neregistrovaný) ---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz

  Smyslem Wine není chránit uživatele před nebezpečnými windowsovými programy — kterýkoli program pod Wine si např. může pomocí linuxového syscallu otevřít ~/.profile a dopsat se tam, že se pustí vždy po přihlášení uživatele.

  Když to chcete zabezpečit, tak použijte speciálního uživatele, virtuální stroj, FreeBSD jail nebo selinux (který budete tunit několik dní a stejně v necháte X děr :)