Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vojenské zpravodajství bude hlídat kybernetický prostor ČR od NULL - Naopak jsem tam našel "Vedle závazků České republiky plynoucích...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 12. 2016 1:31

  NULL (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

  Naopak jsem tam našel

  "Vedle závazků České republiky plynoucích z členství v mezivládních organizacích představuje zásadní důvod k úpravě kybernetické bezpečnosti (to i včetně shora uvedeného omezení vlastnického práva) základní princip mezinárodního práva, tj. povinnost bdělosti (due diligence)."

  ale tak to není nic nového, aspoň pro mě ne, ale toto už se vyslovuje k tomu, že to co nyní zde tímto zákonem dělají, EU už uzákoňuje. Pro tebe asi obyčejná souhra náhod, že, pro mě je to jasné zadání a doplnění legislativy . . . . no a to spíš odpovídá tomu, co jsem psal . . .

  "Zde je možné nad rámec problematiky kybernetické obrany poznamenat,
  že doposud se EU věnuje pouze kybernetické bezpečnosti v rozsahu, který působností odpovídá našemu zákonu o kybernetické bezpečnosti, přičemž je v současné době projednáván Návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně bezpečnosti sítí a informací v Unii1."