Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Výkon šifrovaného home adresáře v Ubuntu od neldor - Sluselo by se ve zpravicce zduraznit, ze pri...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 9. 2009 9:24

  neldor (neregistrovaný)

  Sluselo by se ve zpravicce zduraznit, ze pri tom testu pouzili netbook s Atomem a SSD ulozistem. Pouziti SSD muze mit na vysledky testu dost vyrazny vliv (pokud sifrovaci algoritmus pracuje s 512B bloky naivne se domnivajic, ze je pod nim normalni disk, zatimco SSD ma interni bloky mnohem vetsi). A Atom rozhodne neoplyva dostatecnym vykonem na sifrovani. Poustet na tehle sestave se sifrovanim testy vykonu databazi je pak skutecne postavene na hlavu.

  Na mym domacim serveru s 3GHz C2D se sifrovani filesystemu (na urovni device mapperu – dm_crypt) projevuje pouze zvysenim zateze CPU o asi 20%, uzke misto je tam porad disk.

  Na jednom starsim serveru s VIA C3 Nehemiah 1GHz je vykon sifrovani pomoci dm_crypt asi 6–8MB/s.

 • 18. 9. 2009 10:04

  Jimmy (neregistrovaný)

  Ta C3 pravděpodobně nemá zavedený jaderný modul pro využití HW šifrování AES v procesoru.

  V mém domácím serveru mám VIA C7 1,5 GHz a v truecryptu to dává asi 15 MB/s (tj. softwarový AES). Po zapnutí modulu pro AES to při kopírování z šifrovaného disku pomocí dm_crypt dá i po síti až 90 MB/s a CPU stále není vytížené úplně naplno.

  Limitované šifrování CPU na té VIA se zdá být pouze kopírování z jednoho šifrovaného na druhý šifrovaný disk (tj. dva fyzické disky) kdy rychlost poklesne ke 30 MB/s při 100% vytížení CPU. Pravděpodobně má neustálé přepínání dvou šifrovacích klíčů značnou režii.