"Pokud jste uživatelem takového zařízení, ujistěte se, že máte v nastavení HDMI vypnutou funkci Automated content recognition (ACR). Ta se právě stará o rozpoznávání informací v obraze a odesílání dat."
Ovsem ani to nedava nejakou extra zaruku. Uz byly v minulosti pripady kdy jina spolecnost prodavala smart TV, kde se data "omylem" odesilala i pri vypnuti smart funkci.
Treba Wired doporucuje radikalnejsi reseni - vypnout WIFI. (https://www.wired.com/2017/02/smart-tv-spying-vizio-settlement/) Tedy samozrejme je to otazka pro kazdeho uzivatele jakou vahu dava svemu pohodli a jakou vahu svemu soukromi. Pokud Vizio prodavala data dale, tak to soukromi nebylo sdileno pouze s jednim vyrobcem televizi ...
Jeste lepsi link je http://www.howtogeek.com/233742/how-to-stop-your-smart-tv-from-spying-on-you/
Tam take doporucuji TV radeji uplne odstavit od pripojeni k internetu a nedoporucuji pouze vypnout smart funkce.
Doma mám domácí síť za NATem a v DHCP přiděluji známým zařízením definované adresy. Jen pro počítače a embedded desky s Debianem povoluji překlad
/sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.1.31 -o eth-extdyn -j MASQUERADE
Mezi důvěryhodný HW televize Samsung rozhodně nepatří, takže se ven nedostanou.
Projevuje se to jen prodlevou způsobenou snahou o připojení při prvním vstupu do smart funkcí. Ale jinak fungují. minidlna, tvheadend a DVB-T/C TechnoTrend AG TT-connect CT-3650 CI se nám starají o komfortní nastavení nahrávání pořadů. Přehrát pak jdou jak na PC tak na televizích (minidlna). Předpokládám, že jediný kanál, kterým by mohly televize komunikovat ven, jsou DNS dotazy přes dnsmasq. Pokud tedy nedokáží šířit malware do počítačů, co mají přístup ven. Ale k update firmware ani jiným smart aplikacím sem je nikdy nepustil.
Nejsem normální a jsem na to hrdý.
Jednou z definic inteligence je totiž schopnost se přizpůsobit okolí. Takže normální je, že se pitomci kolem chovají jako pitomci a inteligenti se přizpůsobili, takže se chovají jako pitomci. Já se snažím uvažovat rozumně a pragmaticky, stádový pochodový cvičení za rudou (nebo jakoukoliv jinou) fanglí jsem vždycky blbě nesl.
A koneckonců, VLAN jde i zadarmo. stačí hodit na router OpenVRT. Většinou je switch a jeho management přímo na desce routeru a co port, to může být jiná VLAN.
A pak se to dá rozhodit normálním swištěm, když ja málo fousů... S kasickým routerem 4+1 je to vždycky. Ale pak hrozí, že bude jeden swišť pro telku, tiskárnu,... (za 500), druhý pro NAS s kamerama atd. (zase 500), třetí pro PC po baráku (zase 500) a s propojovacíma kabelama navíc je cena na chlup stejná, jako u mýho managovanýho 16+1, že... Jenom těch sítí může být za stejnou cenu míň a to se vyplatí...
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.