Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vyšel Linux Mint 9 Isadora od Beldegrom - V uplynulých několika dnech jsem vyzkoušel všechny velké distribuce...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 5. 2010 21:35

  Beldegrom (neregistrovaný) ---.89.broadband9.iol.cz

  V uplynulých několika dnech jsem vyzkoušel všechny velké distribuce linuxu. Výsledek byl tristní:
  Ubuntu 10.04 black screen při instalaci. Přes to se nedostanete. Kubuntu a další na jeho jádře – to samé. Nepomohly hodiny na forech, nastavování parametrů, přendávání kabelu na grafice atd.
  Fedora – při instalaci to vyhodilo jakousi chybovou hlášku, sleeping forever, a dál nic. Taky fail.
  OpenSuse se úspěšně nainstalovalo. Jenomže pak se tvářilo jako by nemělo přístup k žádným repozitářům a jednoduše mě nenechalo nic stáhnout ani nainstalovat.
  Další fail
  Kubuntu 9.10 – po aktualizaci balíků zatuhne a spadne, v grubu se dostanu už jen do příkazový řádky, nedá mi na výběr z disků.
  Další fail.
  Jediné co mi zatím už dva dny funguje je ubuntu 9.10. Rozchodil jsem všechno včetně tiskárny a scaneru. Jenom ovladače pro ati 5750 jsem musel stahovat přímo od ATI, ty proprietární nesvobodný ovladače mi vyrobí v rohu hnusný vodotisk Unsupported hardware.
  Teď jdu zkusit nový Mint, ale předpokládám že jelikož je na jádru ubuntu 10.04, zažiju jen další black screen.
  Celkově bych to zhodnotil asi tak, že jakmile člověk chce po linuxu aby mu chodily dva monitory nebo nedejbože dva systémy na dvou discích, zadělává si na problém.
  Ale ještě nad tím nelámu hůl :-)