Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Vyšel Skype for Linux 1.5 Alpha, verze pro WP skončí příští rok od ebik - Na odkazovanem webu skype community jsem se docetl,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 8. 2016 20:34

  ebik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Na odkazovanem webu skype community jsem se docetl, ze zaroven zprovoznili volani pres web.skype.com v prohlizeci chrome. A ze je to ta sama technologie. (WebRTC?), tedy ze se jedna vlastne jen o zabalenou webovou aplikaci. (Absence nastaveni, komunikace po dbusu s ostatnimi aplikacemi, atd..., tomu odpovida.)

 • 16. 8. 2016 1:01

  xsouku04 (neregistrovaný) ---.static.masterinter.net

  Jo jo starý dobrý Skype umírá a bude nahrazen webovou aplikací. To co Microsoft tak draze koupil nyní vyhodí a začíná úplně znova na webové technologii jako obyčejný VoIP operátor, kde mu může úspěšně konkurovat kdejaká malá firmička. Protože dodělat (video)hovory do webu zvládne kde kdo. Tedy až se vyladí hlouposti na straně standardu a vývojářů webových prohlížečů. A žádný Skype na to v budoucnu nebude potřeba.
  Jen je potřeba proklestit cestu (vyladit webové prohlížeče a naučit uživatele, že nastavit optimální citlivost mikrofonu a podobně, protože na rozdíl od nativního Skypu to nebude automaticky), tedy Skype poslouží jako takové beranidlo, které proklestí cestu všem ostatním co by chtěli mít na svém webu hovory i video. A Microsoft na tom prodělá asi tak jako když koupil a zničil Nokii.