Vyšel univerzální jailbreak pro iOS checkra1n, zatím jen na macOS
Sdílet

Vyšel univerzální jailbreak checkra1n pro zařízení s Apple iOS a procesory A5 – A11, tedy bude fungovat na zařízeních vydaných v letech 2011 – 2017. Jailbreak využívá nedávno nalezené chyby checkm8 BootROM.
Nevýhoda je, že je potřeba jej aplikovat po každém restartu. Naopak výhodou je, že jej Apple nemůže opravit vydáním nového iOS. Zatím je dostupná binárka pouze pro macOS, Linux a Windows bude následovat. Více detailů v prezentaci.
(zdroj: securityaffairs.co)
-
výrobce jailbreake nebo rootu může brátit jednoduše postihem toho kdo to udělá.
V USA je možné lidi za to žalovat, ale po celém světě je možné to blokovat a to má větší dopad a funkčnosti. Prostě sousta Software a služeb nebude s jailbreakem fungovat.
-
Otazka zni, jak se k tomu postavit. Ze kazdy nosime v kapse zarizeni, ktere ma pod kontrolou nekdo jiny a de fakto si s nim muze delat co chce je z pohledu bezpeci uzivatele prusvih, i kdyz to dost lidem je jedno.
Na druhou stranu je to v zajmu poskytovatelu obsahu, aby se k nemu nikdo nedostal bez zaplaceni (zaplaceni je jeste pohoda, ale obcas take nedostal vubec, jako je priklad Amazon Kindle a nevyrizena prava a nasledne dalkove mazani romanu 1984. Ze slo zrova o tento roman je "vtipek", ktery se musi stat, jinak by mu nikdo neveril) -
Je to služba která se na to zařízení Váže se kterou Vám to prodavají.
Bez jakýchkoliv dotací by byl jak hardware tak software dražší. A je jedno jestli se jedná o mobilní telefony nebo herní konzole které jsou také levnější protže to zaplatíte na předplatném za služby.
Není problém si koupit nebo svtoupit do jednoho z mnoha open hardware projektů jen ten hardwarare není ani moderní ani levnější mnohdy z pohledu použitelnosti nikdy funkční.
Právo něco vymyslet a prodávat rozhodně mají. Stejně mají to právo chránit.
Open-Source, Open-hardware, GNU atd.... ....je volba , né povinnnost.
-
To se trochu pletete. Pokud si něco fyzicky koupím (nikoliv pronajmu) přechází to do mého vlastnictví a můžu si s tím dělat prakticky cokoli. Stejně jako můžu přeinstalovat či upgradovat svůj počítač, přestavět své auto, můžu i přeinstalovat/rootnout/whatever (rozebrat...) telefon či tablet. Protože světe div se, ten hardware není výrobce ale můj. Rozdíl by byl, kdybych si od nich to zařízení pronajmul. Co se týče záruky, tam je to taky vyřešené -- aspoň pro evropu. pokud je prokazatelné že je to výrobní vada, hradí opravu/výměnu výrobce i kdybych na tom telefonu provozoval patchuntý dos 1.0.
-
Když už blokovat, tak celé zařízení. Mít třeba přímo v SoC nějakou e-fuse, při detekci jailbreaku ji odpálit, a tím zařízení navždy a neopravitelně bricknout.
-
jiste a pridat to i do PC a NB, kdyby nejaky vlastnik tohoto zarizeni chtel <i>drze</i> pouzit ucet Administrator, ci root ?
-
To by jeste schazelo! Vyrobci si pak zacnou tlacit prodejni model ze si jejich zarizeni jenom pronajimate, a poskozeni se tresta, takze to nakonec zaplati uzivatel.
-
Tak telefon jsem si zaplatil i se solidni marzi. A ze tam nechci iOS ale nejaky svuj Hello world? Za to me ma vyrobce jako chtit zabit nebo jak si to predstavujete?
Myslim ze ICT trhu celkove schazi EU nalepka ve stylu energeticke narocnosti budov - tykajici se svobody co se zarizenim smite delat. Pak by se velice rychle vyjasnilo, kteri vyrobci si nepreji, aby jejich harware mohl byt vyuzivan jakymkoliv neschvalenym zpusobem. Navrhuji skalu:
A: open hardware (dostupne zdrojove kody)
B: open documents (dostupna alespon dokumentace vsech funkci)
C: partial documents (umi to i neco vice, ale nerekneme vam co!)
D: briefly documented (co to umi vam rekneme, ale jak to dela uz ne!)
E: undocumented (funguje to, ale co to dela ani vyrobce nevi)
F: free sh*t (nezaplatili jste za to, ale my z vas dostanem alespon data)
G: not your device (zaplatili jste za to, ale neni to vase, lol)18. 11. 2019, 22:34 editováno autorem komentáře
-
LOL jste pro takové společnosti Vy , zatím co oni mají miliardové zisky a lidé jsou na % spokojeni. Aktivistiti okolo poen HW stále a stále dělají nové projekty a stejně to zase zase krachne. Případně ten telefon stojí jak iPhone jen vypadá a funguje jako xxlet stará Nokia.
-
Výhoda je například v adblocku rovnou do systému. Android bych si bez toho nedokázal už představit. Nevýhoda je v tom, že je nutné obnovovat jb, už jsem to na jablku měl, vždy jen na nějakou dobu..
-
asi mysleno na urovni systemu(hosts ci iptables), misto na urovni www prohlizece, smysl to ma ten ze to blokuje reklamy vsem aplikacim, pripadne jim muze blokovat i komplet pristup k siti... to bez root neudelas, nebo mene efektivne... zkus se na PC/NB odebrat ze skupiny sudo/Administrator a uvidis zda budes mit stejne moznosti ;-)
-
U mě myšleno tak, že to nepotřebuješ z jednoho prostého důvodu.. Nestahuj kdejakou píp na kterou narazíš. Hlavně adblock detector v app může tento adblock obejít či zamezit přístup k funkcím aplikace...
A upřímně kdo todle měl v mém okolí v mobilu, měnil mobil do dvou let, protože byl zašvíkanej kde čím. ;)
Ale jako i takovej tvuj názor neberu, smysl to má, ale ovšem ta druhá stránka je jinde.
Autor zprávičky
První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.
-
- Vývojový pracovník HW/SW
- .Net Developer
- IT / AV technik pro konference
- Development Team Lead pro ERP systém
- Delivery Manager neboli Agile Master
- Embedded Software Engineer / Vývojář Programátor v C
-
- Obsahová strategie IV: Strategie prakticky
- Agilní (r)evoluce: Jak ustát agilní transformaci
- Psaní velkých písmen jako pravopisná hrůza hrůz?
- Obecně o funkcích v Excel
- Seznamy na SharePointu 2: vychytávky pro práci s položkami a seznamem
- Knihovny na SharePointu 3: Akce se soubory v knihovně online
-
- SCRUM Master (SW Testing and Test Management for Automotive)
- Samostatný technik
- .Net Developer
- PHP Programátor
- Databázist(k)a
- Delivery Manager neboli Agile Master
-
- Obecně o funkcích v Excel
- Seznamy na SharePointu 2: vychytávky pro práci s položkami a seznamem
- Canva: grafika pro firmy a podnikatele
- Obtížné komunikační situace
- Knihovny na SharePointu 3: Akce se soubory v knihovně online
- Jak na čárky ve větách a souvětích
Dále u nás najdete
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2019 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.