Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vyšel verzovací systém Subversion 1.8 od Franta - CVSka je relativně v pohodě, jasně, je to...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 6. 2013 17:11

  Franta (neregistrovaný) 81.145.45.---

  CVSka je relativně v pohodě, jasně, je to dneska překonané, ale stále funkční.
  BTW: CVS na jednom projektu stále používám (není to moje volba) a kromě pomalosti (ta je někdy nepříjemná) s tím nemám problém.

  CCC/Harvest neznám, ale znám jiné komerční produkty od „věhlasných“ (nebo alespoň velkých) firem
  a ty ti teprve ukáží, co je to peklo – když svojí NEfunkčností srazí tvoji produktivitu na bod mrazu.
  Tady nejde o to, že by to bylo pomalé nebo nějaké funkce chyběly – jde o to, že to NEFUNGUJE – a to ještě k tomu náhodně: nějakou akci musíš provést třeba pětkrát a až pak se povede, přestože to pětkrát děláš úplně stejně (např. vyplníš formulář a 5× klikneš na tlačítko – čtyřikrát ti to vypíše chybu a po páté se to zázračně povede).
  Nebo fakt, že ten nástroj klade nesmyslné nároky na tvoji infrastrukturu a konfiguraci… potřebuješ několik TCP spojení, potřebuješ mít připojený síťový disk, potřebuješ mít správné UID lokálního uživatele, potřebuješ mít ty správné záznamy v /etc/hosts atd.
  (zlaté open source nástroje, kterým stačí jedno TCP spojení, nic dalšího nepotřebují a fungují spolehlivě)
  Nebo se chová dostatečně záhadně a nepředvídatelně, že snadno ztratíš svoje data (ale to je detail, na to se teoreticky dá říct RTFM).

  SVN je dobrý nástroj, byť je v některých ohledech horší než moderní DVCS (jako Mercurial nebo Git) a některé funkce oproti nim z principu nemůže nabídnout.