Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vyšla první veřejná verze SQL-DK 0.8 od Franta Kučera - Dík za odpověď :-) Co se týče formátů –...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 1. 2014 15:10

  Franta Kučera

  Dík za odpověď :-)

  Co se týče formátů – mám v plánu další, přesně tohle chci, aby z toho lezly třeba proměnné nebo pole v nějakém jazyce… do prvního vydání se prostě nevejde všechno a kdybych to neutnul, tak to pořád vylepšuju a nevydám nikdy :-)

  K tomu jazyku – v C/C++ se mi to psát nechtělo (i když by to asi bylo ideální z pohledu výkonu) a stejně by to bylo závislé na nějakých knihovnách (framework, DB ovladače) a další jazyky vyžadují taky nějaký interpret nebo běhové prostředí… a ta Java je mi prostě nejbližší. Za důležité považuji, aby ty závislosti šly nainstalovat přes balíčkovací systém běžných distribucí.

  Doba odezvy je pro mě přijatelná už teď, alespoň co se provádění příkazů týče – ale ta příprava dávky by měla být rychlejší (teď trvá příprava jednoho příkazu kolem 100 ms, protože se kvůli tomu startuje JVM, což spuštěné v nějakém dlouhém cyklu už je znát), tuhle část chci přepsat do něčeho jiného. Mám i další nápady na optimalizace, takže zrychlit by se to ještě mělo – uvidíme jaké budou priority :-) funkčních požadavků mám taky spoustu (např. obdobu ProxyCommandu ze SSH, makra a aliasy, aby se nemusely psát dlouhé SQL příkazy, a další věci…)