Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vývojáři kernelu: drivery vyvineme zdarma od Tomcat - No myslím, že to tu pochopil jen někdo. Základní...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 2. 2007 16:24

  Tomcat (neregistrovaný)
  No myslím, že to tu pochopil jen někdo.

  Základní problémy jsou
  -Ve výrobě HW je velká mašinérie, kterou by asi nedokázaly pořádně vývojáři stíhat dalším a hlavně by se nemohlo jednat jen o čisté ovladače ale, o kompletní ovladače a utility pro správu.

  -Dál dnešní hw je dost pokročilý holt nejsme v dobách 386. Velkou část firmware v HW tvoří externě programovatelná , část , nebo dokonce firmware je součástí ovladačů. Pokud je za výkonem toho Hw optimalizace nelze se divit že předání pořádné dokumentace bylo únik dost důležitých informací.

  -posledním problémem by byla zodpovědnost za kvalitu výroku (tedy ovladačů) a kdo by převzal podporu ovladačů pro alternativní OS


  Problém s vedením a managementem, bych nemusel být takový, pokud by se jim dokázalo, že výše uvedená negativa by byla minimalizována a problémy promptně řešeny. Jinak o spolupráci nebudou opravdu zájem, protože moc pozitivního jim to nepřinese.


  PS příměr k mixéru je pěkně mimo. Legislativa okolo spotřební zboží, předpisy o prodeji zboží a služeb jsou dost dále oproti tomu divokému západu okolo SW Pokud se mixér rozbije tak se dá reklamovat, pokud nedělá to co má dá se reklamovat. Atd…. prostě máte legislativou mnoho způsobů jak se bránit špatnému zboží. Rozhodně k tomu nepotřebuje vědět, jak to uvnitř pracuje (plán, nákres atd..) Nejsem si vědom, že tohle by fungovalo, někdy, někde u nějakého SW, vyjma SW vyvíjeného „na klíč“ .