Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Výzvy určené uživatelům IE 6 jsou neúčinné od Karel - Dělám v americké společnosti s 55.000 zaměs­tnanci celosvětově. Nařízený desktop je...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2010 13:46

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    Dělám v americké společnosti s 55.000 zaměs­tnanci celosvětově. Nařízený desktop je MS Windows Vista a IE 7. Většina z nás má stále ještě WinXP a IE6. Obojího se držíme zuby nehty navzdory IT oddělení. WinXP protože je rychlejší (s upgradem OS se neprovádí upgrade HW, ani navýšení paměti ze současného 1GB) a lépe se s ním pracuje. V případě IE6 jde pak o to, že IE6 má jednodušší ovládání a důležitá korporátní aplikace v něm funguje lépe. V IE7 ji cca 2× denně musíte vypnout a zapnout, nikdy nezobrazuje čekací kurzor (stiskl jsem OK, nebo ne?) a IE7 občas nějaké okno bez jakéhokoliv oznámení zablokuje, případně vám jen oznámí, že nemáte právo ukládat soubory na plochu počítače (což samozřejmě máte). To už je pohodlnější ji používat pod Firefoxem, akorát pak člověk musí neustále zadávat znovu a znovu své heslo.

    Takže velké korporace se snaží od IE6 odejít, ale staré aplikace na to stále nejsou připravené. V tom horším případě se nedá na novou verzi IE přejít vůbec, v tom lepším pouze za cenou ztráty komfortu pro uživatele – a ti se pak brání.