Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Výzvy určené uživatelům IE 6 jsou neúčinné od Miloslav Ponkrác - Já používám FF a IE6. Ať mě klidně...

 • 27. 1. 2010 20:39

  Miloslav Ponkrác

  Já používám FF a IE6. Ať mě klidně zablokují, já jim tam prostě přestanu lézt. Mě je to fuk, žádný server není nenahraditelný. Najde se jiný.

  IE6 mám pro to, že v něm ladím vzhled svých stránek. Záleží mi, aby můj web fungoval pokud možno všude a se všemi současnými běžnými prohlížeči. Takže u IE chci funkčnost od IE6 a v něm to kontroluji.

  Server, který mě bude otravovat s upgradech příliš usilovně si u mně vyslouží akorát padáka. I když skoro na vše lezu přes FF.

 • 27. 1. 2010 22:35

  m&m (neregistrovaný) 82.132.139.---

  No nic proti ale „IE6 mám pro to, že v něm ladím vzhled svých stránek“.
  To nebude moc profi co :-)
  Ja mam IE8 kvuli developer tools, neni to firebug, ale sem tam se v tom neco ladit da.
  A IE7 a IE6 testuju na imagi, ktery cas od castu stahnu z webu Microsoftu.
  Masochismus IE6 v systemu neni nutny.

  U nekomercnich projektu uz jsem osobne podporu IE6 ukoncil, u komercnich to bohuzel zatim nejde, i trotlove utraceji.

 • 27. 1. 2010 22:48

  Miloslav Ponkrác

  Už chápu, co mají lidi proti linuxové komunitě. Že urážení už mají tak v krvi, že se ho nedokáží zbavit, co? :-)

  Primárně vyvíjím vzhled svých stránek ve vimu, kontroluji primárně výsledek na FF. A přitom občas skouknu, zda na IE6 a dalších prohlížečích není něco špatně a zda se vše zobrazuje co má. Jednak používám primárně FF, a jednak FF je daleko křehčí a citlivější na nesrovnalosti v CSS, tudíž podpora IE6 mě nezatěžuje.

  Nevidím v používání IE6 žádný masochismus. Kromě toho, že ho používám velmi zřídka, nic mi v něm nechybí.

  IE6 zmizí zcela jednoduše v době, kdy Microsft vydá použitelnou verzi Windows natolik dobrou, aby dokázala soupeřit s XP. Což bohužel nedokáže ani Windows 7, přesněji Service Pack Windows Visty. Pak nastane jeden ze dvou scénářů, buď Microsoft vydá použitelná Windows natolik, aby přesvědčil i dnešní zastánce XP, nebo časem díky nepodpoře ovladačů a dalšího hw se prostě za pár let stanou WIndows XP nepoužitelnými. Teprve s koncem Windows XP skončí IE6.

  Jinak ať si ukončuje podporu kdo chce, čeho chce, to je jeho věc.