Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vznikla Sekce informatiky Strany zelených od Antonín Slejška - Vážený pane Kaldo, nechci Vám brát Vaši barvitou představu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 9. 2005 14:17

  Antonín Slejška
  Vážený pane Kaldo,

  nechci Vám brát Vaši barvitou představu Strany zelených, ale mohl byste mi vysvětlit, proč je právě ve Straně zelených tolik bývalých disidentů, jako je např. Ivan Dejmal, Petr Uhl, Honza Wünsch,..., když je tak rudě planoucí? Nebo jak je možné, že volič Občanského fóra, následně ODS, po jejím rozpadu US, jednou KDU a v jedněch senátních volbách ČSSD, se nakonec stal voličem a členem SZ? Také jistě již máte odpověď na to, proč do Senátu ze Stranu zelených kandidoval dlouholetý bijec proti komunismu Jaromír Štětina. Případně by mě zajímala rovněž Vaše odpověď na fakt, že za nedlouho bude pravděpodobně předsedou Strany zelených zvolen Martin Bursík, který byl mimo jiné ministrem životního prostředí v Tošovského vládě.

  I přes to, že Strana zelených se tradičně řadí do liberálně levicového proudu, tak já osobně si myslím, že ve skutečnosti je liberálně středová, resp. že ty nálepky levicová/pravicová, se těžko dají pro SZ aplikovat. Pro Stranu zelených je totiž hlavním rysem její program, který stojí na třech nohách udržitelného rozvoje: životní prostředí, sociální ohleduplnost, ekonomická prosperita. Pro prosazování tohoto programu jsou někdy vhodnější řešení považovaná za levicová, jindy řešení považovaná za pravicová.

  Mimochodem, pokud byste ve Straně zelených udělal anketu o nejpopulárnějšího politika všech dob, tak by to myslím nebyl ani Marx, ani Lenin a dokonce ani Husák či Gottwald, ale Masaryk.

  Tož tak.

  Zdraví Vás Zeleně planoucí Antonín Slejška :-)