Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Vznikla Sekce informatiky Strany zelených od Antonín Slejška - Sekce informatiky má problém, že je sice v...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 9. 2005 18:36

  Antonín Slejška

  Sekce informatiky má problém, že je sice v celku aktivní virtuálně, ale dělá jí potíže se sejít fyzicky. Proto převážná část lidí v sekci jsou příznivci (to jest nezúčastnili se ustavující schůze). Postupem času se z těchto příznivců budou stávat členové a předpokládám, že do sekce vstoupí i další lidé.

  Martin Mach učí matematiku a informatiku na hotelové škole. , ač jsem nevystudoval Matfyz, ale pouze fakultu dřevařství na TU Zvolen, spravuji, vytvářím a rediguji webové stránky Biom.cz + nějaké další aktivity. Petr Drahoš dělá informatika sdružení Calla, Roman Rogner pomáhá s webem Svobody zvířat,...

  Naše sekce není pouze programovou sekcí, ale rovněž postupně přebíráme starost o informační a komunikační systém Strany zelených. Tedy např. web, e-maily, e-konference, zmíněný přechod na VoIP, apod. Takže náš plán práce zahrnuje i drobnosti typu přechodu na VoIP. Nenapadlo nás, že by to mohlo někomu vadit :-)

  Zcela jistě, pokud by někdo měl čas dělat pro Stranu zelených informatiku alespoň 8 hodin denně, tak by zvládl správu a hlavně postupné zlepšování všech zmíněných věcí bez problémů sám,... Bohužel musíme chodit do práce, starat se o rodiny a další věci, takže náš čas je omezený. Velmi uvítám jakoukoliv další pomocnou ruku (tedy vlastně hlavu), jelikož mám ještě pár úkolů, které bych rád na někoho delegoval.

  Vytvoření Sekce informatiky rozhodně není předvolební gesto. Uznejte sám, že předvolební gesta se dělají trochu jinak a v jiných sdělovacích prostředcích :-)

  Každopádně, pokud byste chtěl vylepšit odbornou úroveň Sekce informatiky, tak se můžete stát jejím členem či příznivcem. Vítán je ale každý - nemíním lustrovat zájemce o práci v sekci, zda mají či nemají potřebné vzdělání a zkušenosti v oboru.