Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Vznikla Sekce informatiky Strany zelených od kalda - Povazuji sice za chvalihodne, ze nekdo snazi hajit...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 9. 2005 13:32

  kalda (neregistrovaný)
  Povazuji sice za chvalihodne, ze nekdo snazi hajit svoje zajmy konecne take cestou parlamentni demokracie. Bohuzel Strana zelenych se rozhodne v nasi republice radi k extremistickym politickym organizacim s vyraznym komunistickymi prvky. Pokud budeme i nadale budovat dojem, ze 'svobodny software' je podporovan lidmi blizkymi 'rudemu svinstvu', muze to byt cesta do pekel.
 • 12. 9. 2005 13:58

  Jáchym Čepický
  Je pravda, že jsem si jejich volební program nepřečetl, ale od lidí, kteří tak učinili jsem slišel podobný názor.

  Dále bych připojil, že Strana zelených na mě rozhodně nepůsobí dojmem, že se jedná o odborníky na problematiku životního prostředí. Spíše se jedná o nadšence, kteří to s přírodou "myslí dobře", většinou bez potřebného vzdělání (alespoň se tak prezentovaly její špičky).

  Může mít literární teoretik dostatečný rozhled v problematice životního prostředí? Může... ano, možné je všechno... Ale má ho?
 • 12. 9. 2005 14:36

  Antonín Slejška
  Vážený pane Čepický,

  máte úplnou pravdu v tom, že ve Straně zelených je celkem slušný počet ekologických aktivistů, kteří ne vždy stojí zcela pevně nohama na zemi a mají vyborné odborné zázemí. Doufám však, že pokud tu a tam budete sledovat činnost Strany zelených, tak dojdete ke stejnému poznatku, ke kterém jsem došel i já, že ve Straně zelených je ve skutečnosti mnohem více velmi dobrých odborníků než slavných aktivistů.

  Tu narážku na toho literárního teoretika zcela přijímám, ale s tou výhradou, že tento člověk před velmi krátkou dobou s velkým hřmotem Stranu zelených opustil, aby se mohl plně věnovat budování slepence malých liberálních stran. Bude jistě zajímavé pozorovat, jak nadšeně jej budou liberálové přijímat (ve Straně zelených se totiž proslavil touhou po zavední neodemokracie, což měl být nástroj pro potlačení zhoubně se šířícího neoliberalismu :-)

  Přeji krásný den,
  Antonín Slejška
 • 13. 9. 2005 0:42

  Honza (neregistrovaný)
  Jeee, Patocka odesel ze SZ? Tento fakt mi zcela unikl - diky za upozorneni. Ze by to znamenalo konec "neodemokratickeho" kridla ve SZ? To by znamenalo, ze tato strana - donedavna v mych ocich politicka mrtvola (diky Patockovym praktikam) by opet mela nadeji na muj hlas.
 • 13. 9. 2005 7:52

  Antonín Slejška
  K danému tématu vyšly články v různých novinách. Mně nejbližší je pochopitelně Ekolist :-) S JP zřejmě odejde několik jeho nejbližších přátel. Osobně se však domnívám, že jich nebude víc jak deset. Mnozí z nich, ač jsou v mnoha věcech naivní a na velkou politiku velmi nezralí (stejně jako já), tak odvedli velký kus práce, takže osobně se z jejich odchodu neraduji. Radoval bych se, kdyby v sobě vedle pracovitosti, výřečnosti a charismatu nalezli rovněž vlastnosti jako je trpělivost, uvážlivost či pokora a stali se nich zralejší zelení politici a političky.
 • 12. 9. 2005 14:01

  Petr Bren
  To je ale naprostá blbost a dokazuje to úplnou absenci Vaší orientace v jejich programu a názorech. Strana zelených není extremistická politická organizace. Naopak, jejich přístup je v mnoha oblastech příliš kompromisní a konzervativní a vychází prostě z liberální pravice. Já jsem zelené volil v minulých parlamentních volbách, ale už nebudu, protože teď se právě příliš blíží současným parlamentním stranám. S komunismem a tím, čemu říkáte rudé svinstvo, nemá nic společného a nikdy z takové ideologie nevycházela. Vaše výroky působí spíš jako pokus o flame než jako stanovisko k něčemu, o čem něco víte.
 • 12. 9. 2005 14:17

  Antonín Slejška
  Vážený pane Kaldo,

  nechci Vám brát Vaši barvitou představu Strany zelených, ale mohl byste mi vysvětlit, proč je právě ve Straně zelených tolik bývalých disidentů, jako je např. Ivan Dejmal, Petr Uhl, Honza Wünsch,..., když je tak rudě planoucí? Nebo jak je možné, že volič Občanského fóra, následně ODS, po jejím rozpadu US, jednou KDU a v jedněch senátních volbách ČSSD, se nakonec stal voličem a členem SZ? Také jistě již máte odpověď na to, proč do Senátu ze Stranu zelených kandidoval dlouholetý bijec proti komunismu Jaromír Štětina. Případně by mě zajímala rovněž Vaše odpověď na fakt, že za nedlouho bude pravděpodobně předsedou Strany zelených zvolen Martin Bursík, který byl mimo jiné ministrem životního prostředí v Tošovského vládě.

  I přes to, že Strana zelených se tradičně řadí do liberálně levicového proudu, tak já osobně si myslím, že ve skutečnosti je liberálně středová, resp. že ty nálepky levicová/pravicová, se těžko dají pro SZ aplikovat. Pro Stranu zelených je totiž hlavním rysem její program, který stojí na třech nohách udržitelného rozvoje: životní prostředí, sociální ohleduplnost, ekonomická prosperita. Pro prosazování tohoto programu jsou někdy vhodnější řešení považovaná za levicová, jindy řešení považovaná za pravicová.

  Mimochodem, pokud byste ve Straně zelených udělal anketu o nejpopulárnějšího politika všech dob, tak by to myslím nebyl ani Marx, ani Lenin a dokonce ani Husák či Gottwald, ale Masaryk.

  Tož tak.

  Zdraví Vás Zeleně planoucí Antonín Slejška :-)
 • 13. 9. 2005 18:54

  Antonín Slejška

  Ano, i tak mu někteří říkají :-)

  Přečtěte si Uhla v poslední 21 a snad mi dáte za pravdu, že jde o v celku inteligentního trockistu. A to, že je občas tvrdohlavý jako mezek (jako třeba v případu těch plotů), to už zjistili komunisti, když jej nezvyklalo ani slušných pár let ve vězení. Osobně jsem velmi rád, že takovéto silné individuality ve Straně zelených jsou, ač z toho pak vzniká rozhádaný obraz Strany zelených, jelikož silné osobnosti kolem sebe prostě občas tu stojatou vodu musí rozzvířit.

 • 15. 11. 2007 20:50

  Andy (neregistrovaný)
  Milý pane Slejško, dva roky uběhly a víme, jak to skončilo. Trockista Uhl tak dlouho kul pikle proti Beránkovu předsednictvu až se mu (spolu s Kuchtovou, Štěpánkem, Wunschem a přirozeně i s vaší ctěnou osobou) podařilo prosadit Bursíka do vedení Strany, která, ted je to jasne videt, není ani rudá, ba ani zelená, jako spíš bezbarvá s namodralým nádechem. Gratuluji
 • 12. 9. 2005 19:03

  Golf (neregistrovaný)
  Ke komunismu měli Zelení vždy dost daleko. Já myslím, že když se zbaví svých vnitřních problémů a dokážou dobře prezentovat své politické názory v celé šíři (nejen ochrana žabiček a motýlků), mají slušně našlápnuto na to dostat se až do parlamentu. Třeba místo politické mrtvoly US :-).

  A se svým přirozeným liberálním sklonem k alternativám je celkem logické, že Zelení mají snahu podporovat alternativy i v oblasti software. Sledoval bych jejich počínání, možná to bude dobrá volba v příštích volbách :).