Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Windows 10 Insider Preview 14316 s bashem je tu od Petr M - "Je fakt zvláštní když lidé nemají problém skriptovat...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 4. 2016 8:06

  Petr M (neregistrovaný) 192.168.1.---

  "Je fakt zvláštní když lidé nemají problém skriptovat v bashi, používat vi, znají syntaxi stovek příkazů, pročítají textové logy a filtrují je regexy, a pak zjistíte že neznají ani konzoli ve Windows, a nastavení sítě nebo Windows Update je pro ně nepřekonatelný problém atd."

  Jo, protože to se už desítky let nezměnilo a lidi to mají pod kůží. Zato u Widlí co service pack, to nová nachytávka. Jako kdysi v té zmíněné konfiguraci sítě vyvolání dialogu kliknutím na 1px širokou čáru v obrázku... Nebo to nastavit v registrech, ale tam se to stroj od stroje (ne widle od widlí) liší, že...

  A kde to zjistit, když "man" nefunguje, nápověda je nepoužitelná a web mrkvo$oftu je etalon nepřehlednosti? Tak nějak si představuju stránky pro věštce:
  - Je třeba vědět, jak se problém nazývá. To se člověk dozví tak, že je uvidí, až najde řešení, a k tomu je třeba vidět do budoucnosti.
  - Odkaz na řešení problému vede vždycky jinam a v URL je potřeba změnit několik znaků. Jenom věštec ví, který a jak, aby si ušetřil další tři hodiny hledání.
  - Není možnost odpovědět na otázku "Byla tato rada užitečná?" v pop-up okně, který zakryje radu dřív, než si ji člověk přečte a vyzkouší. Pokud není věštec a neví, že tentokrát je to z 1% rad, co pomůžou. Takže default odpověď je NE.

  Btw, kolega ukazoval fotky monitoru z upgrade W8 na W10. Okno jak kráva, nadpis "Jejda!" a v okně malý text "Něco nefunguje." Log nikde, po zavření to požádalo o restart a už nenabootovalo. Schválně, jak bys tohle řešil, když nevíš, jakou verzi systému tam máš, na web pro radu se nedostaneš a s novým systémem ještě nemáš žádnou zkušenost?