Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Windows 10 Insider Preview 14316 s bashem je tu od Lael Ophir - Mluvíme o možnosti scrollovat okno konzole. Ne o...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 4. 2016 8:26

    Lael Ophir (neregistrovaný) 192.168.1.---

    Mluvíme o možnosti scrollovat okno konzole. Ne o spuštění příkazu less -S, který umí zalomit řádky a pomocí CTRL CTRL+( a CTRL+) (pozor, Unix!) je horizontálně posunout. Když mám například otevřený Oracle sqlplus (protože Oracle dodnes nic lepšího nemá) a vyberu si SELECTem pár sloupců, tak se typicky výstup nevejde na řádek konzole. Ve Windows nastavím buffer širší než obrazovka, a je hotovo. Less mi opravdu nepomůže. Totéž u cut, head, tail.

    Ad velikost okna se může dynamicky měnit a aplikace běžící uvnitř (např. mc, htop, emacs, vim…) se tomu přizpůsobí - jistě, ale jen pokud ta aplikace běží (například ukončený ls těžko bude reagovat na resize), a pokud ta aplikace vůbec má handler pro změnu velikosti a další události. V tomhle je situace na obou systémech stejná, jistě jste viděl třeba Free Pascal. Rozdíl je v tom že ten podvozek s terminálovými sekvencemi, jejich databázemi, (n)curses a další prehistorií je na Linuxu poněkud :/ prorezlý.
    http://installoffline.com/wp-content/uploads/2015/12/Free-Download-Free-Pascal-Offline-Installer.jpg