Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Wine 4.0 je venku, podporuje Vulkan i Direct3D 12 od Karel - Jen detail ohledně MS a jejich oznámení. Microsoft...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 1. 2019 12:24

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Jen detail ohledně MS a jejich oznámení. Microsoft je hodně pomalá firma a všechno u nich trvá. Když už se o něčem dozvíte, tak si můžete být jistý, že se na tom už dlouho pracuje. U stěžejních technologií je pak běžné, že ve chvíli, kdy to oznámí, je to už skoro hotovo. Takže sice máte pravdu v tom "DX 12 oznámen 20.3.2014 a vydán 29.7.2015", jenže u MS to takhle nefunguje. Ve chvíli, kdy DX 12 oznámili, už bylo z velké části hotové a v plném proudu byla implementace podpory ze strany výrobců grafických karet.

    A teď ten Vulkan. Rok 2014 a SIGGRAPH sedí, ale tehdy se stalo něco jiného. Tehdy neoznámili, že to mají. Tehdy oznámili, že na tom BUDOU dělat a scháněli firmy, které by se na tom chtěly podílet. V té době měl Microsoft DX 12 už dávno hotové a jen testovali a testovali a testovali. Uvědomte si, že právě na tom samém SIGGRAPHu, kde Khronos oznámili "budeme dělat Vulkan, přidejte se!", ukazoval Intel plně funkční demo DX 12, na kterém prezentoval o kolik je na stejném HW výkonnější než DX 11.

    To je dost neporovnatelný stav projektu, ne? Proto mi hlava nebere původní komentář, kde se tazatel ptá, proč MS raději nevyhodil jejich funkční DX 12 a nepočkal, až jak dopadne Vulkan.