Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Wine vylepšuje podporu VBScriptu od Co viry? - Pokud je wine tak funkční jak se pouze...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 9. 2011 20:47

  Co viry? (neregistrovaný)

  Pokud je wine tak funkční jak se pouze tváří, tak si myslím že se žádných virů nemusíte obávat. Nedávno jsem zkoušel spustit hru Age of Empires II - Age of Kings a nepodařilo se mi to skoro v žádný verzi spustit. Pouze v několika starších verzích se hra aspoň spustila, ale při načtení mapy to stejně celý sletělo. Zkoušel jsem vše na Debian 6.0.2 (squeeze) x86-64 a CentOS 6.0 x86-64, vše na verzích wine x86 samozřejmě s podporou lib32. Podobné věci mě potkali i u dalších programů a to jsem pokaždé koukal na výsledky testů z http://appdb.winehq.org včetně některých komentářů na konci stránky. Už jen podle těchto stránek je zajímavé, jaké zásadní rodíly v testech panují mezi různými OS (nejvíce je zastoupen linux) a to při samé verzi wine!

  Nejlepší je už pouze virtualizace, ale na tu nemám dost "drahý" PC s patřičným procesorem abych ji nemusel bez horentního vytížení systému nahrazovat emulací. A tolik času nemám abych hledal po různých fórech kde je zakopaný pes.

  Ani ten pitomej playonlinux mi nepomohl protože ten je ještě navíc impotentní v tom, že v jeho nejnovější verzi neposkytuje verze wine nižší než tuším verze 1.0.1. V Debianu 6.0.2 mi dokonce oznámil, že pro AOE II je ve verzi playonlinux 3.7.6 (která je v debianu 6.0.2 defaultní) podpora zrušena a že si mám stáhnout novou verzi. Samozřejmě že po splnění ani tohoto se v padání wine nic nezměnilo. Přitom v playonlinux je AOE II mezi kompatibilními aplikacemi. Suma sumárum, wine i jeho více-verzovní správce playonlinux jsou pěkně na ho*no.
  A kdo chce provozovat spolehlivě win32 aplikace nechť si raději pořídí windows (na W7 není s AOE žádný problém).