Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Xiaomi také špehuje uživatele od Jan Hrach - > Mate v tomhle kontextu nekdo info jak...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2020 14:55

  Jan Hrach

  > Mate v tomhle kontextu nekdo info jak to bude s datama ze satelitu na nizky orbite. Bude se dat anonymne koupit zarizeni a neco jako predplacenka?

  Předpokládám, že se to bude řídit zákony té země, na kterou se zrovna svítí - s nepatrnými neostrými přechody kolem hranic, danými nepřesností zaměřování. Není reálné, aby nějaký Starlink začal svítit necenzurovaný internet do Číny a nezačala válka.

  > Je technicky mozne aby modem na toto pripojeni byl v budoucnu soucasti prenosnych zarizeni (notebooky, mobily, atp.) pokud k nim pujde pripojit externi antenu?

  Není, moderní unicastová satelitní komunikace používá masivní MIMO a fázová anténní pole (alternativně na pozemním terminálu asi můžeš použít parabolu, ale budeš ji muset neustále natáčet, takže ještě potřebuješ 2osý rotátor, takže to je ještě horší), která jsou velká a většina komplexity elektroniky je přímo v nich (fázované linky). Pokud bys trval na „normální anténě“, tak jsi někde na úrovni Iridium/Inmarsat, jenom s modernějšími modulačními schématy - rychlost maximálně desítky kb/s a kapacita systému nepatrná.