Hlavní navigace

Názor ke zprávičce YouTube-dl byl odstraněn z GitHubu na základě zákona DMCA od Filip Jirsák - není možné jednoduše prohlásit, že jakékoli stažení videa...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 10. 2020 12:02

  Filip Jirsák

  není možné jednoduše prohlásit, že jakékoli stažení videa z YouTube vždy představuje obejití technologických opatření
  Za prvé, je to jedno – nezáleží na tom, že to (možná) jde použít i bezproblémově, podstatné je, jakými všemi způsoby se to používá, jak se to běžně používá atd.

  Za druhé, vedle licence samotného videa ještě existují nějaké podmínky použití YouTube. Jedno video klidně může být nahrané na deseti místech, klidně i pod různými licencemi, ale když ho chci stahovat z YouTube, musím dodržovat podmínky YouTube.

  Tohle je už úplně absurdní, protože nic z toho tento nástroj nedělá a na základě tohoto by šlo stáhnout i balík coreutils obsahující utilitu cp.
  Ten nástroj je zjevně určený k obcházení UI YouTube, ve kterém jsou implementovaná nějaká omezení.

  Srovnávat to s utilitou cp je jako tvrdit, že DDoS útok je v pohodě, protože to jenom posílá pakety, a ping také jen posílá pakety a je legální. Je potřeba se s mířit s tím, že v reálném světě nezáleží na nějaký atomických operacích typu odeslání paketu nebo zkopírování proudu bajtů, ale záleží také na míře, účelu, dopadech atd.