Hlavní navigace

Názor ke zprávičce YouTube-dl byl odstraněn z GitHubu na základě zákona DMCA od Filip Jirsák - to by pak museli zakázat cokoliv, tak můžete...

 • 24. 10. 2020 19:17

  Filip Jirsák

  to by pak museli zakázat cokoliv, tak můžete dát URL a obsah si pustit
  Proč?

  Problém je pořád stejný - youtube by měl přizpůsobit své fungování 21. století
  Ne, 21. století by se měli přizpůsobit ti, kteří stále nevzali na vědomí, že v civilizovaných zemích se řídíme právem, ne tím, kdo má větší klacek.

  přestat šikanovat tvůrce na jejichž tvorbě drze parazituje podobnými restrikcemi ...
  Jak přesně tohle šikanuje tvůrce a jak na nich YouTube parazituje? Já jsem myslel, že nahrávat obsah na YouTube je dobrovolné.

  Ale vede mě to k přesvědčení, že Youtube neposkytuje dobře službu
  Poskytovatel služby není povinen zabezpečovat ji proti lidem porušujícím zákon. Když pojedete taxíkem, někdo vás nabourá a bude to jeho vina, ne vina taxikáře, taky asi nebudete tvrdit, že taxikář poskytuje špatnou službu.

  díky které se pak staví do pozice oloupeného tvůrce
  Nebylo by lepší přečíst si nejdřív zprávičku, pod kterou chcete diskutovat? RIAA není YouTube.

  Je to základ kapitalismu a úspěšného obchodu - nabídni to, co má pro lidi hodnotu
  Zapomněl jste na jiný základ – dodržování zákonů. Nabídnout lidem rohlíky je fajn, mají pro ně hodnotu. Ale když je lidé rozkradou, motivace nabízet je příště znova nebude velká.

  začne šikanovat každého, kdo by si chtěl službu přizpůsobit
  Vy jste ten kapitalismus nepochopil. Kapitalismus spočívá v tom, že něco nabídnu – a někdo to přijme, nebo jde dál. Žádné „chci si službu přizpůsobit“ neexistuje. Znáte to snad odjinud, že byste si službu sám přizpůsoboval? Že byste si v bance půjčil a pak byste si službu přizpůsobil tím, že byste splácel méně, nebo byste začal splácet v naturáliích? Nebo si koupíte letenku do Londýna a pak si službu přizpůsobíte, že letadlo unesete a poletíte do Madridu? Nebo si pořídíte internetovou přípojku s downloadem 50 Mbit/s a pak si službu přizpůsobíte, hakcnete poskytovatele abyste měl 100 Mbit/s? Ne, žádné přizpůsobování služeb neexistuje. Nechápu, jak jste na takový nesmysl přišel.