Hlavní navigace

Názor ke zprávičce YouTube-dl byl odstraněn z GitHubu na základě zákona DMCA od anonym - Proletěl jsem letmo diskusi očima cestou autobusem a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 10. 2020 19:34

  bez přezdívky

  Proletěl jsem letmo diskusi očima cestou autobusem a pak jsem si našel podmínky poskytování služeb YouTube (přišlo mi to jako nejvěrohodnější zdroj).

  Píše se tam mimo jiné: (...) Pro používání Služby ale platí následující omezení. Není povoleno:
  poskytovat, reprodukovat, stahovat, distribuovat, přenášet, vysílat, zobrazovat, prodávat, licencovat, měnit, upravovat nebo jinak používat jakoukoli část Služby či Obsahu vyjma případů, (a) kdy to Služba výslovně umožňuje; (b) kdy byl udělen předchozí písemný souhlas od YouTube a také případného nositele práv; nebo (c) kdy to dovoluje příslušná právní úprava;.

  obcházet, vyřazovat z provozu, zneužívat ani jinak zasahovat do Služby (ani se o to snažit), a to včetně jejích bezpečnostních prvků a prvků, které (a) znemožňují nebo omezují kopírování či jiné použití Obsahu nebo (b) omezují používání Služby nebo Obsahu;

  přistupovat ke Službě prostřednictvím automatizovaných prostředků (robotů, botnetů nebo scraperů), kromě (a) veřejných vyhledávačů, v souladu se souborem robots.txt YouTube, (b) případů, kdy předem získáte písemné svolení ze strany YouTube, nebo (c) pokud to dovoluje příslušná právní úprava;

  (...)

  Hned člověku vytane na mysli několik otázek. Třeba proč nešel do sporu YouTube přímo s YouTube-dl, když by technicky mohlo jít o nástroj, s jehož pomocí lidé porušují podmínky výše.

  Pak je otázka: porušuje uživatel užitím AdBlocků podmínky služby? Vypadá to, že spíše ano (...upravovat nebo jinak používat jakoukoli část Služby, ...).

  Představte si, že uživatel nikdy nepřijde na web YouTube, a tak se k licenčnímu ujednání nedostane. Nebo jej třeba nepotvrdí a odejde. Pak dostane odkaz, třeba https://bit.ly/2J6s1q5, z něhož není patrné, kam míří. Ale dostane náhodou nápad použít na něj YouTube-dl. Je to pak porušení licenčního ujednání?

  Pokud píši nesmysly, omlouvám se za autobusový spam.