Hlavní navigace

Názor ke zprávičce YouTube-dl byl odstraněn z GitHubu na základě zákona DMCA od Filip Jirsák - Tak to asi žiju stále ve století 20.,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2020 9:52

  Filip Jirsák

  Tak to asi žiju stále ve století 20., protože stále nepřijímám to že streamovací služby považují každého za piráta a stále jsem velký odpůrce všemožných ochran, které ztěžují používání poctivcum
  Což je ale právě důsledek toho, že stát nevymáhá dodržování zákonů a místo vlády práva se v této oblasti vracíme do stavu, kdy vládne ten, kdo má větší klacek. Někteří si to tady pochvalují, že tak to má být.

  Pokud je obsah dostupný veřejně a zadarmo, tak má poskytovatel (v našem případě YouTube) pouze obsah zpřístupnit a o víc se nestarat. Co ale nedokážu pochopit je proč by někdo piratil to co je legálně zadarmo?
  On veškerý obsah na YouTube není dostupný veřejně a zadarmo. A i ten obsah, za který neplatíte penězi, „platíte“ sledováním reklam.

  YouTube má s tím uložením videí náklady (musí platit diskový prostor a servery) a má náklady i s přehráváním (musí platit konektivitu). Ty náklady musí z něčeho zaplatit – a platí je z reklamy, kterou přehrává uživatelům. Přehrávání reklamy zajišťuje webové rozhraní a jeho aplikace, ale youtube-dl ne.

  Pokud ta videa někde mají legálně zadarmo bez reklam (asi někdo provoz toho serveru dotuje), nejspíš tam budou mít i přímo adresy ke stažení celého videa jako jednoho souboru, a můžete to stáhnout wget em nebo curl em. Pak ale nepotřebujete youtube-dl.