Hlavní navigace

Názor ke zprávičce YouTube-dl byl odstraněn z GitHubu na základě zákona DMCA od JanM - Což je ale právě důsledek toho, že stát...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2020 11:38

  JanM

  Což je ale právě důsledek toho, že stát nevymáhá dodržování zákonů a místo vlády práva se v této oblasti vracíme do stavu, kdy vládne ten, kdo má větší klacek.
  Já stahovače z legálního zdroje pro vlastní potřebu nepovažuji za piráta (za legální zdroj považuji ten kdy nedošlo k porušení autorských práv nahráním videa). Pirátem je až ten kdo video umístí na uložto a ten kdo ho odtamtud stahuje. Ochrana která vyřadí stahování všem je pro provozovatele samozřejmě jednodušší než hledání serverů kam piráti (nebo podle vás sdíleči) videa umisťují, ale komplikuje používání i těm kteří videa stahují ale dále nešíří. Stahuji pro vlastní potřebu, videa dále nešířím, takže pirátem nejsem.

  Někteří si to tady pochvalují, že tak to má být
  Kam zmizela ta obrovská armáda odpůrců DRM, kteří byli před cca 15 lety snad na každém foru a odmítali víceméně všechno co mělo od poskytovatele nějakou ochranu, tehdy hlavně chráněné CD/DVD a požadovali možnost stahovat legálně a bez ochrany (u placených služeb případně za přijatelný poplatek). Já jsem názor nezměnil a stále se k této dnes již téměř vymizelé ideologii hlásím. Pokud bude stahování dostupné oficiálně, a to i třeba v TV archivech (tam se k tomu přidává i časově omezená dostupnost), pak nebudou potřeba pirátské servery. Do té doby budu muset používat programy jako youtube-dl, grabovací kartu, screen recordery a dekodér který odstraňuje DRM z nahrávek ze satelitní TV. Pokud bych tohle napsal v roce 2005, tak by se nad tím nikdo nepozastavil.

  Obsah, za který neplatíte penězi, „platíte“ sledováním reklam
  Předpokládám že reklama kterou lze vyřadit přímo na youtube pomocí A B P není důvodem proč se videa šíří na pirátské servery. Při zběžném průzkumu ulozto jsem si nevšiml že by tam bylo mnoho videí z Youtube. (tedy kromě hudebních souborů)