Hlavní navigace

Názor ke zprávičce YouTube-dl byl odstraněn z GitHubu na základě zákona DMCA od Filip Jirsák - RDa: Není to žádná šikana, protože tu službu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2020 11:44

  Filip Jirsák

  RDa: Není to žádná šikana, protože tu službu všichni využívají dobrovolně.

  Tj. nas holic bude poskytovat sluzbu jen tem, co davaj obrovske propitne, nebo mu budou delat medialni reklamu (celebrity), a vama kdykoliv pohrdne, protoze nejste zajimavy.
  Ale tomu holiči nebudete nic platit přímo. Kolik lidí by takové služby využilo? A kolik by jí využilo a pak by remcali, že je to šikana?

  Co to je za sluzbu?
  Normální službu, kterou můžete a nemusíte využít.

  Dokazete si stejny diskriminacni pristup predstavit u jakekoliv nedigitalni sluzby (doprava, gastro, zdravotnictvi).
  Netuším, co je diskriminačního na tom, že se někdo dobrovolně rozhodne využívat službu za nějakých podmínek.

  Jinak třeba v té dopravě je diskriminační přístup naprosto běžný – silniční dopravu všichni dotujeme z daní, ze kterých se platí výstavba a údržba silnic; leteckou dopravu dotujeme daňovými úlevami na letecký benzin. zdravotnictví u nás máme placené z veřejného pojištění, za nadstandard si nemůžete oficiálně připlatit – můžete si ho jedině zaplatit celý, včetně té části, která by se jinak platila z pojištění. Take to vede k úplatkům, případně frontám (a úplatkům za předběhnutí ve frontě). To taky nebyl moc dobrý příklad.

  No a v gastronomii máte různé poplatky za obsluhu, slevové akce, různé akce „sněz co můžeš“ nebo rauty, kde vám personál bere z poloviny prázdnou skleničku, aby vám místo ní dal novou plnou – protože to neplatíte vy, tak se spíš nebudete bránit, a objednateli se to pak všechno naúčtuje.

  Jestli je podminka uziti oboustranny smluvni zavazek, tak uzivatel taha za hodne kratsi konec.
  Pořád ale na ty podmínky přistupuje dobrovolně. Uživateli přece nic nebrání ta videa hostovat na svém vlastním serveru. Jenže za to by musel platit, a to se mu nechce. Zkrátka uživatel dostává takovou službu, za jakou si zaplatí.