Hlavní navigace

Názor ke zprávičce YouTube-dl byl odstraněn z GitHubu na základě zákona DMCA od Filip Jirsák - A můžete mi ukázat v pravidlech Youtube, že...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2020 12:31

  Filip Jirsák

  A můžete mi ukázat v pravidlech Youtube, že Vám mohou smazat obsah i za to, když pouze vyslovíte jméno , které se objeví na jejich interním seznamu? A to i retroaktivně.
  Ano, můžu. A nemohl byste si vy příště před tím, než se vrhnete do diskuse, zjistit informace o tom, o čem chcete diskutovat?
  Odstranění Obsahu Službou YouTube: Pokud máme důvod se domnívat, že některý Obsah porušuje podmínky této Smlouvy nebo by mohl poškodit YouTube, naše uživatele nebo třetí strany, můžeme tento Obsah nebo jeho část odstranit nebo zastavit jeho šíření. […]

  Existuje nějaká předvídatelnost práva
  Tady se ale bavíme o smluvních podmínkách, ne o právu. A ve smluvních podmínkách to máte uvedeno, viz výše.

  v Západních demokraciích toto nemá dosud obdoby
  Skoro každá služba má v podmínkách, že ji poskytovatel může přestat poskytovat bez udání důvodu. Neplacené služby to mají všechny a poskytovatel to může udělat okamžitě.

  tudíž tato šikana nemá obdoby a není předvídatelná.>/em>
  Nejde o žádnou šikanu. Kdy už to konečně pochopíte? Šikana se vylučuje s dobrovolností – princip šikany je právě v tom, že je to nedobrovolné.

  Nebo snad umíte odkázat na nějaké právní ustanovení podle kterého Vás může společnosti vyřadit kvůli vyslovení jména na interním politickém shadowlistu?
  Občanský zákoník, § 1, odstavec 2: Nezakazuje-li to zákon výslovně, mohou si osoby ujednat práva a povinnosti odchylně od zákona; zakázána jsou ujednání porušující dobré mravy, veřejný pořádek nebo právo týkající se postavení osob, včetně práva na ochranu osobnosti.

  Oběti Youtube o tom sami hovoří jako o šikaně, tak laskavě tyto slušné lidi neurážejte tím, že takové totalitní praktiky bagatelizujete
  To, že někdo o něčem tvrdí, že je to šikana, ještě neznamená, že to šikana doopravdy je. To naopak vy tady soustavně urážíte oběti skutečné šikany, když tvrdíte, že šikana je něco, co člověk podstupuje dobrovolně a dobrovolně to může kdykoli ukončit a odejít.