Hlavní navigace

Názor ke zprávičce YouTube-dl byl odstraněn z GitHubu na základě zákona DMCA od Filip Jirsák - Dokažeš pochopit, že na youtube máš i spoustu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2020 17:58

  Filip Jirsák

  Dokažeš pochopit, že na youtube máš i spoustu videí s cc licencí , která dovoluje stažení videa pro offline použití?
  Možná jsou ta videa zveřejněna někde jinde, kde je možné je stáhnout. Pak je ale asi klidně stáhnete wgetem nebo curlem a nebudete potřebovat youtube-dl. Na YouTube ale ta videa ke stažení nejsou – prostě proto, že YouTube tuhle službu nenabízí.

  Kvůli tomu se nemusel sundávat celý program, stačilo je jen donutit k omezení stahování pouze na videa s cc licencí.
  Vy víte, že se o tohle řešení RIAA nepokusila? Druhá věc je, proč by tohle měla RIAA řešit. A třetí věc – to, že youtube-dl obchází omezení platí i u těch videí pod CC licencí.

  Nehledě na to, že žádné reálné škody autorům nevznikly
  Na tom ale nezáleží. A reálné škody autorům pravděpodobně vznikly. Videa si asi nikdo nestahoval proto, aby se na ně nikdy nepodíval. Díval se na ně, bez reklam, ze kterých mohou mít autoři příjem. Případně mohl autor (nebo YouTube) video z YouTube odstranit – ale ten, kdo ho má stažené, ho asi nesmazal.

  A ani smazání z githubu tento neexistující problém nevyřešilo, program se jen přesune na hosting mimo země, kde platí DMCA.
  Pokud youtube-dl ten zákon porušuje, není to, že může být hostován někde jinde, důvod, proč by bylo v pořádku hostovat ho na GitHubu.